Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Dodatkowa belka ma dachu tarasu ?


Gość MonikaF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonikaF

Witajcie, tak oglądam zdjęcia realizacji Waszych pięknych Hawan i nie widziałam żadnej bez dodatkowej belki na tarasie łączącej dach. My też mamy Hawanę w której od niedawna mieszkamy i zrobiliśmy ją zgodnie z projektem czyli bez tej belki ... Teraz się już martwię że może powinniśmy i coś się stanie że jej nie ma ... ? 

Czy brać ekipę i to zmieniać ?

Co tu robić ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. My wlasnie jestesmy na etapie krycia dachu. Ciesla juz opuscil plac budowy a to w jego gestii bylo ew. wstawienie "belki". Na Panstwa pytanie wielu fachowcow mgliscie odpowiada... U nas pokrycie bedzie ciezkie-ceramika wiec po wielu pytaniach i naciskach chlopaki od dachu cos tam bakneli,ze "nie zaszkodzi". Problem lezy chyba w wysokosci jetek. Im wyzej tym konstrukcja mniej stabilna i po prostu moze rozeprzec na zewnatrz te slupy. Dodatkowo przymocowalem te dwie glowne belki ktore wychodza ze sciany do wienca za pomoca katownikow. Tez sobie cenie spokojny sen dlatego dzis kupilem taka belke (280zl z cheblowaniem) i korzystajac z obecnosci ekipy niebawem ja wrzucamy. Nieduza cena za spokoj ducha. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 9.05.2021 o 00:34, Gość MonikaF napisał:

Witajcie, tak oglądam zdjęcia realizacji Waszych pięknych Hawan i nie widziałam żadnej bez dodatkowej belki na tarasie łączącej dach. My też mamy Hawanę w której od niedawna mieszkamy i zrobiliśmy ją zgodnie z projektem czyli bez tej belki ... Teraz się już martwię że może powinniśmy i coś się stanie że jej nie ma ... ? 

Czy brać ekipę i to zmieniać ?

Co tu robić ? ?

Cześć, aktualnie jesteśmy na etapie wykonaniu dachu i realizujemy projekt dachu przy użyciu blachy. Gdy zobaczyłam dyskusje na temat belki, rozmawiałam z wykonawcą i zapewnił mnie, że można inaczej sobie poradzić ze stabilnością dachu na tarasie, niż wstawiając belkę. Wydaje mi się więc, że zależy to po prostu od wykonania. W projekcie belki brak, a przecież ktoś dopuścił projekt. Piszę, aby pocieszyć, że przynajmniej jedna Hawana będzie bez belki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Malimali napisał:

Cześć, aktualnie jesteśmy na etapie wykonaniu dachu i realizujemy projekt dachu przy użyciu blachy. Gdy zobaczyłam dyskusje na temat belki, rozmawiałam z wykonawcą i zapewnił mnie, że można inaczej sobie poradzić ze stabilnością dachu na tarasie, niż wstawiając belkę. Wydaje mi się więc, że zależy to po prostu od wykonania. W projekcie belki brak, a przecież ktoś dopuścił projekt. Piszę, aby pocieszyć, że przynajmniej jedna Hawana będzie bez belki??

Witam,

Napewno są jakieś dostepne rozwiązania aby uniknąć belki. Ale są to pewnie nie małe dodatkowe koszty jakie trzeba za taką zmianę ponieść.

Warto też zwrócić uwagę, że niedawno dodany projekt domu "Panama" jest bardzo zbliżony do naszej Hawany, a dodano już wzmocnienie tarasu poprzez (jak przypuszczam) linkę stalową. Dodaje załącznik zdjeciowy. 

My zdecydowaliśmy się na dodatkową belke w trakcie prac. Panowie + kierownik budowy w trakcie budowy stwierdzili, że cała konstrukcja aż kołysze się na wietrze. Mimo dociążenia dachówką dalej konstrukcja była bardzo niestabilna.. no i pojawił się temat rozpychania belek wspierających na boki przez ciężar dachu. 

Sprawa nie jest jasna, my się zdecydowaliśmy dla swietego spokoju ? efekt jest równie piękny!

 

 

Screenshot_20210621-123900_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...