Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Agaton II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Zachęcam do umieszczenia zdjęć realizacji naszych projektów na forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Termin nadsyłania zdjęć mija 31-ego maja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Na kiedy przewidziane jest dodanie kosztorysu domku?

 

Witam,

W chwili obecnej trwają prace projektowe nad projektem Agaton II. Termin ich zakończenia został ustalony na 27.04. Dopiero wtedy rozpoczną się prace nad kosztorysem. Jak tylko będziemy mieli informację o kosztach budowy umieścimy ją na naszej stronie. Sądzę, że nastąpi to w drugiej połowie maja.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Czy jest możliwość dokonania zmian w projekcie ?;)

 

Witam,

Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia zmian w projekcie w ramach jego adaptacji.

Zmiany powinien nanieść lokalny architekt adaptujący. Z nim ustalają Państwo koszt oraz termin ich wprowadzenia.

Z naszej strony dołączymy bezpłatną zgodę na ich wprowadzenie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Gość Elżbieta

Projekt Agatona II jest nieprzemyślany,a budowa domu bardzo droga.Wynika to z faktu,że strop jest ciężki,betonowy przedrukowany z projektu Agaton,gdzie jest adaptacja poddasza.W AgatonieII kąt nachylenia dachu jest inny i adaptacja poddasza jest niemożliwa.Po co więc tak ciężki strop? Podnosi to bardzo koszty materiałów,robocizny,a także zmian w projekcie,gdybyśmy wykorzystali Wersję więźby drewnianej.Bardzo żałuję,że wybrałam ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Agatona II jest nieprzemyślany,a budowa domu bardzo droga.Wynika to z faktu,że strop jest ciężki,betonowy przedrukowany z projektu Agaton,gdzie jest adaptacja poddasza.W AgatonieII kąt nachylenia dachu jest inny i adaptacja poddasza jest niemożliwa.Po co więc tak ciężki strop? Podnosi to bardzo koszty materiałów,robocizny,a także zmian w projekcie,gdybyśmy wykorzystali Wersję więźby drewnianej.Bardzo żałuję,że wybrałam ten projekt.

 

 

Witam

W projekcie Agaton II zaprojektowano strop gęstożebrowy - wybór takiej a nie innej technologii wykonania stropu dla tegoż projektu jest oczywiście uzasadniony. Strop Teriva jest stropem dosyć prostym w konstrukcji i łatwym w wykonaniu, strop drewniany zaś jest dość pracochłonny i wymagałby sporej ilości elementów stężających oraz ma odpowiednie wymagania co do maksymalnej rozpiętości budynku. Różnica w koszcie wykonania obu stropów, biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji związanej z wybudowaniem domu, nie jest aż tak duża, żeby była tu decydującym czynnikiem.

Wybierając strop gęstożebrowy oraz projektując w stropie otwór daliśmy Inwestorom możliwość wykorzystania poddasza jako strychu.

Staramy się, aby każdy nasz klient był zadowolony z dokonanego u nas zakupu, dlatego dajemy możliwość zwrotu lub wymiany projektu w określonym terminie. Ponadto nie ma żadnych przeciwwskazań, aby Inwestor w ramach adaptacji projektu, zgodnie z własnym życzeniem, przeprojektował strop – zmiana taka nie wymaga zgody naszej Pracowni.

Współpracujemy również z firmą Mitek, która dla projektu Agaton II wykonała projekt prefabrykowanej więźby dachowej wraz z lekkim stropem drewnianym – projekt taki Inwestor otrzymuje gratis wraz z zakupionym projektem domu jako alternatywę dla stropu Teriva oraz tradycyjnej więźby dachowej – nie ma więc konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wprowadzeniem zmian do projektu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Elżbieta

Witam

W projekcie Agaton II zaprojektowano strop gęstożebrowy - wybór takiej a nie innej technologii wykonania stropu dla tegoż projektu jest oczywiście uzasadniony. Strop Teriva jest stropem dosyć prostym w konstrukcji i łatwym w wykonaniu, strop drewniany zaś jest dość pracochłonny i wymagałby sporej ilości elementów stężających oraz ma odpowiednie wymagania co do maksymalnej rozpiętości budynku. Różnica w koszcie wykonania obu stropów, biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji związanej z wybudowaniem domu, nie jest aż tak duża, żeby była tu decydującym czynnikiem.

Wybierając strop gęstożebrowy oraz projektując w stropie otwór daliśmy Inwestorom możliwość wykorzystania poddasza jako strychu.

Staramy się, aby każdy nasz klient był zadowolony z dokonanego u nas zakupu, dlatego dajemy możliwość zwrotu lub wymiany projektu w określonym terminie. Ponadto nie ma żadnych przeciwwskazań, aby Inwestor w ramach adaptacji projektu, zgodnie z własnym życzeniem, przeprojektował strop – zmiana taka nie wymaga zgody naszej Pracowni.

Współpracujemy również z firmą Mitek, która dla projektu Agaton II wykonała projekt prefabrykowanej więźby dachowej wraz z lekkim stropem drewnianym – projekt taki Inwestor otrzymuje gratis wraz z zakupionym projektem domu jako alternatywę dla stropu Teriva oraz tradycyjnej więźby dachowej – nie ma więc konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wprowadzeniem zmian do projektu.

 

Pozdrawiam

 

Być może,że strop gęstożebrowy jest prosty w montażu ale drogi,a zmiany w projekcie przewyższają koszt zakupu gotowego projektu.Biuro wychodząc na przeciw klientom,mogłoby opracować wersję projekty ze stropem drewianym.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
Gość Praktyk

Oczywiście tylko strop gęstożebrowy. Sufity podwieszane to zło konieczne. Latem ciepło. Zimą zimno. Żadna izolacja poddasza nie pomoże. Wiem to ze swojego doświadczenia. I dobrze, że taki strop wybrałem. Sąsiedzi mają podwieszany i mi zazdroszczą mikroklimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Gość Elżbieta

Chcieliśmy z mężem kupić projekt domu AGATON II.Gdyby ktoś zechcał wytłumaczyć o co chodzi z tym stropem, i na co jeszcze warto zwrócić uwagę  nie mam o tym zielonego pojęcia a muszę już wybrac projekt domu.

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam sympatyków małych i tanich w budowie domków. Właśnie po bardzo długiej walce w temacie wyboru

 projektu, ekipy ,działki i wielu innych ważnych jak nam się wydaje pytań, podjeliśmy decyzję realizacji planu życiowego

Agaton II. Dom  stanie W Sobótce Dolnośląskie, dzisiaj jest niedziela  6 grudzien 2015, Plan jest taki wtorek projekt do

Projektanta i jednocześnie Kierownik budowy. W pątek odbieram od geodety mapkę do celów projektowych, pozwolenie na budowę

31 Grudzien /mało czasu kruca fuks,małoczasu/ lub kilka dni póżniej. 15 stycznia notariusz /właściciel za granicą,ryzyko?/

i stert z fundamentami. Być może mało rozsadku i zbyt optymistycznie ale mam plan poradzić sobie z tym zadaniem w kilka miesięcy / max do 31 maja. Będzie dokumentacja i odpowiedzi na pytania . Ma być tanio szybko i porządnie. Pozdrawiam sympatyków

i oponentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sympatyków małych i tanich w budowie domków. Właśnie po bardzo długiej walce w temacie wyboru  projektu, ekipy ,działki i wielu innych ważnych jak nam się wydaje pytań, podjeliśmy decyzję realizacji planu życiowego Agaton II. Dom  stanie W Sobótce Dolnośląskie, dzisiaj jest niedziela  6 grudzien 2015, Plan jest taki wtorek projekt do Projektanta i jednocześnie Kierownik budowy. W pątek odbieram od geodety mapkę do celów projektowych, pozwolenie na budowę 31 Grudzien /mało czasu kruca fuks,małoczasu/ lub kilka dni póżniej. 15 stycznia notariusz /właściciel za granicą,ryzyko?/ i stert z fundamentami. Być może mało rozsadku i zbyt optymistycznie ale mam plan poradzić sobie z tym zadaniem w kilka miesięcy / max do 31 maja. Będzie dokumentacja i odpowiedzi na pytania . Ma być tanio szybko i porządnie. Pozdrawiam sympatyków i oponentów .

witam,ja zaczynam budowe domu Agaton II od stycznia 2016r .miejscowość Kicin woj.Wielkopolskie.też mam nadzieje na szybką realizacje mojego planu,zobaczymy co z tego wyjdzie:)życze powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcieliśmy z mężem kupić projekt domu AGATON II.Gdyby ktoś zechcał wytłumaczyć o co chodzi z tym stropem, i na co jeszcze warto zwrócić uwagę  nie mam o tym zielonego pojęcia a muszę już wybrac projekt domu. Dziękuję za odpowiedź

nie bardzo rozumiem - o co chodzi w pytaniu o strop? przewidziany jest gęstożebrowy, co umożliwi adaptację poddasza w późniejszym terminie. Nie do końca wiem, co by pani chciała wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...