Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Henry


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
Gość Grzegorz

Dzień dobry, zostałem poninformowany telefonicznie, iż rysunki szczegółowe będą dostępne do końca stycznia. Czy termin ten jest aktualny? 

Zależy mi na zapoznaniu się z rysunkami szczegółowymi poddasza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Grzegorz napisał:

Dzień dobry, zostałem poninformowany telefonicznie, iż rysunki szczegółowe będą dostępne do końca stycznia. Czy termin ten jest aktualny? 

Zależy mi na zapoznaniu się z rysunkami szczegółowymi poddasza. 

Dzień dobry,

rysunki będą dostępne najpóźniej za dwa tygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Krzysztof

WItam

Bardzo fajny projekt.

Pytania:

1. Czy można skrzyżować elewację Della z wnętrzem  Henry?

2. Czy da się zmienić tylną mansardę (tę od strony tarasu) na okna połaciowe tak aby na tej części dachu umieścić panale słoneczne?

3.  Czy można pozostawić przestrzeń nad salonem jako otwartą tak jak np w projekcie Arizona czy Dakota, skoro i tak nad nią nie ma strychu? Chyba że konstrukcja dachu na to nie pozwala....

I na koniec: kiedy można się spodziewać wycen kosztów budowy?

Pozdrawiam

Krzysztof Horodecki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 21:15, Gość Krzysztof napisał:

WItam

Bardzo fajny projekt.

Pytania:

1. Czy można skrzyżować elewację Della z wnętrzem  Henry?

2. Czy da się zmienić tylną mansardę (tę od strony tarasu) na okna połaciowe tak aby na tej części dachu umieścić panale słoneczne?

3.  Czy można pozostawić przestrzeń nad salonem jako otwartą tak jak np w projekcie Arizona czy Dakota, skoro i tak nad nią nie ma strychu? Chyba że konstrukcja dachu na to nie pozwala....

I na koniec: kiedy można się spodziewać wycen kosztów budowy?

Pozdrawiam

Krzysztof Horodecki

 

Dzień dobry,

dwie pierwsze zmiany są możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji projektu. Nasza Pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na zmiany.

Obecny układ więźby nie pozwala na zaprojektowanie otwartej przestrzeni nad salonem ze względu na słupy, na których opierają się płatwie.

Kosztorys będzie dostępny w ciągu 2-3 tygodni.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Krzysztof

Dzięki za odpowiedzi.

Dopiero po wysłaniu pytań zauważyłem, że Henry w porówaniu z Della ma znacznie wyższą kalenicę i większe nachylenie dachu (co jest zrozumiałe), zapewne dlatego też nie można zrobić tej pustki nad salonem.

Ale w związku z tym mam  pytanie: Jakiego rodzaju jest strop w tej konstrukcji (Henry): murowany (lany) czy drewniany?

Bo podejrzewam, że Della ma lekką drewnianą konstrukcję stropu. A Henry?

Fajnie byłoby mieć taką rezerwę w postaci pomieszczeń na strychu, ale pewnie ma to znaczący wpływ na koszty budowy.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Krzysztof napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Dopiero po wysłaniu pytań zauważyłem, że Henry w porówaniu z Della ma znacznie wyższą kalenicę i większe nachylenie dachu (co jest zrozumiałe), zapewne dlatego też nie można zrobić tej pustki nad salonem.

Ale w związku z tym mam  pytanie: Jakiego rodzaju jest strop w tej konstrukcji (Henry): murowany (lany) czy drewniany?

Bo podejrzewam, że Della ma lekką drewnianą konstrukcję stropu. A Henry?

Fajnie byłoby mieć taką rezerwę w postaci pomieszczeń na strychu, ale pewnie ma to znaczący wpływ na koszty budowy.... 

 

 

Dzień dobry,

w obu projektach strop zaprojektowano jako płytę żelbetową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Nie wiem jak to działa, ale widzę że ludzie proszą o bardziej szczegółowe rysunki.

Można je dostać przed kupieniem konkretnego projektu? Teoretycznie mogę próbować je odgadywać po powierzchni lub skalując rysunek, ale to trochę czasochłonne :-(((

Jeżeli tak to poproszę o "Henry" na ten adres:

kghorodecki@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Krzysztof napisał:

Nie wiem jak to działa, ale widzę że ludzie proszą o bardziej szczegółowe rysunki.

Można je dostać przed kupieniem konkretnego projektu? Teoretycznie mogę próbować je odgadywać po powierzchni lub skalując rysunek, ale to trochę czasochłonne :-(((

Jeżeli tak to poproszę o "Henry" na ten adres:

kghorodecki@gmail.com

Dzień dobry,

materiały zostały wysłane na podany adres.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
Gość Agata

Piękny dom :) Byłby dla nas idealny, gdyby poddasze było większe - czy jest możliwość zmiany projektu tak, aby na górze zwiększyć powierzchnię użytkową i wygospodarować trzy pokoje i łazienkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 22:01, Gość Agata napisał:

Piękny dom :) Byłby dla nas idealny, gdyby poddasze było większe - czy jest możliwość zmiany projektu tak, aby na górze zwiększyć powierzchnię użytkową i wygospodarować trzy pokoje i łazienkę? 

Dzień dobry,

tego typu zmiany można dokonać na etapie adaptacji projektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...