Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Budowa Bella


dzejdzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justyna

Witam. My jesteśmy na etapie szukania ekipy do budowy. Pozwolenie już jest. Chcemy poszukać kogoś do postawienia konstrukcji budynku /u nas 2 stopy lane/ i innych od dachu. Jak u państwa koszty za robociznę? My ze świętokrzyskiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za domem powstaje równolegle garaz, obecnie moge potwierdzic ze koszt fundamentow (chudziak, ocieplenie fundamentów domu i kanał w garażu) to ok 19tys

 

Odległość świętokrzyskie i podkarpackie to sąsiadujace województwa i zalezy od miasta ale ceny powinny byc zbliżone

 

Co do reszty kosztow to:

Kierownik budowy od 900 do 2200

Tyczenie fundamentu 500-800 (+ drewno 150zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam, jesteśmy na etapie gromadzenia pozwoleń na budowę domu. Planujemy zakup projektu Bella,także z kosmetycznymi zmianami, tylko wahamy się czy z garażem czy bez. Proszę mi powiedzieć czy na garaż oddzielnie musiał Pan robić pozwolenie i jak duży będzie to garaż. Czy zmiany w planie robił Pan na etapie adaptacji u projektanta, kierownika budowy czy ma Pan dobrą ekipę budowlaną która takie zmiany sama Panu wykona?

Może nam Pan powiedzieć gdzie na Podkarpaciu buduje Pan swój dom?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap fundamenty dojrzewają

W obliczu wyboru hydroizolacji

 

 

--------------

Okolice Mielca

Garaż i dom mam na jednym pozwoleniu budowy. Składałem 1 projekt budowy który zawierał obie inwestycje.

ok 7x8 m

Zmiany robiłem na etapie adaptacji i z nimi udałem się po pozwolenie,a le kształt okna itp. to zmiany nie istotne

post-22619-0-66214500-1502794111_thumb.jpg

post-22619-0-07909800-1502794126_thumb.jpg

post-22619-0-22831900-1502794138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, my w okolicach Rymanowa planujemy inwestycje. Z ciekawością będziemy śledzić postępy u Pana z wszelkimi informacjami szczególnie kosztów poniesionych na poszczególnych etapach budowy. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. My jesteśmy na etapie szukania ekipy do budowy. Pozwolenie już jest. Chcemy poszukać kogoś do postawienia konstrukcji budynku /u nas 2 stopy lane/ i innych od dachu. Jak u państwa koszty za robociznę? My ze świętokrzyskiego. Pozdrawiam.

Jak miło :-). My też świętokrzyskie :-). Jesteśmy na etapie wykończeniówki. Skąd dokładnie jesteście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stan obecny i tak zostaje do wiosny ( koszt ok 25tys) materiały + robocizna ( do tego jeszcze koszty związane z papierologią)

Kolejny etap: Robocizna za ściany/kominy/strop ok 20tys + w zależnosci od wyboru ok 10tys cegły

 

Może ktoś podpowie:

1. Zabezpieczać jakoś obecny stan przed zimą ?

2. W projekcie ściany są z silikat-u ale zastanawiam się nad porotherm-em 30P+W, niektórzy mówią o 25

Co jest najbardziej optymalne i czy można zamiennie stosować. Ew czy trzeba zrobić zmianę w projekcie ?

3. Strop  obecnie zakładamy ackerman (poprzedni majster chciał robić lany) ten poleca co innego

Można je stosować wymiennie czy to już samowola budowlana ? powinienem to gdzieś zgłosić ?

4. Kominy będą systemowe i końcówki nad dachem obkładać płytkami ( tak chyba jest w projekcie)?

Zastanawiamy się nad klinkierem ale dodatkowa warstwa cegieł od poziomu zero nas nie przekonuje jak i dodatkowy wieniec/podpora pod klinkier na samą końcówkę ponoć komin staje się wtedy mało stabilny, cegły od dołu to strata miejsca i koszt, płytki ponoć odpadają .. brak dobrych rozwiązań :)

post-22619-0-34215700-1508921237_thumb.jpg

post-22619-0-81321500-1508921248_thumb.jpg

post-22619-0-99762300-1508921257_thumb.jpg

post-22619-0-03081100-1508921266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak miło :-). My też świętokrzyskie :-). Jesteśmy na etapie wykończeniówki. Skąd dokładnie jesteście?

NA OK.120 PRZESTAŁAM LICZYĆ, Z TYM, ŻE ELEKTRYKĘ CZY HYDRAULIKĘ TO RACZEJ ROBILIŚMY WE WLASNYM ZAKRESIE www.bella133.mojabudowa.pl/?menu=koszty, NO I MY MAMY PIWNICE POD CAŁOŚCIĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Buduje ten sam domek praktycznie wszystko prócz zmiana ścianek nośnych ,okien itp. nie wymaga zmian w projekcie , materiał z jakiego budujesz dom jest twoją sprawą projekt tylko podpowiada i szacuje ceny. 

pkt. 1- Nie ma co zabezpieczać w tym stanie nic nie może sie stać, ale wiadomo np. folia nie zaszkodzi jak ma zalegać śnieg

pkt. 2 - Ja buduję z porothermu 25 rozmiar ma znaczenie w ilości rozkładanych bloczków na wymiar

pkt. 3 - Strop u mnie jest systemowy z terrivy, śmiało można polecić jest bardzo wytrzymały a zarazem lekki

pkt. 4 - Kominy można obłożyć czym się podoba w moim przypadku było to styropian , a na nim płytki elewacyjne zewnętrzne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Buduje ten sam domek praktycznie wszystko prócz zmiana ścianek nośnych ,okien itp. nie wymaga zmian w projekcie , materiał z jakiego budujesz dom jest twoją sprawą projekt tylko podpowiada i szacuje ceny. 

pkt. 1- Nie ma co zabezpieczać w tym stanie nic nie może sie stać, ale wiadomo np. folia nie zaszkodzi jak ma zalegać śnieg

pkt. 2 - Ja buduję z porothermu 25 rozmiar ma znaczenie w ilości rozkładanych bloczków na wymiar

pkt. 3 - Strop u mnie jest systemowy z terrivy, śmiało można polecić jest bardzo wytrzymały a zarazem lekki

pkt. 4 - Kominy można obłożyć czym się podoba w moim przypadku było to styropian , a na nim płytki elewacyjne zewnętrzne 

jaka jest potrzebna ilość bloczków fundamentowych 38x24x12? i pustaków 599x24x24?(wersja z garażem) budowę zaczynam na wiosnę ale w/w materiały chcę kupić jeszcze w tym roku z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest potrzebna ilość bloczków fundamentowych 38x24x12? i pustaków 599x24x24?(wersja z garażem) budowę zaczynam na wiosnę ale w/w materiały chcę kupić jeszcze w tym roku z góry dziękuję i pozdrawiam

Witam

Proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl  - prześlemy zestawienie powierzchni poszczególnych przegród, na podstawie którego łatwo można przeliczyć ilość potrzebnych materiałów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam jesteśmy z Sokołowa Młp na Podkarpaciu szukamy kogoś kto buduje ten dom z projektu Bella na Podkarpaciu. Chcielibyśmy jeśli jest możliwość podjechać i zobaczyć ten dom w rzeczywistości bardzo nam się podoba ale mamy wąską działkę i nie wiadomo jeszcze jak to będzie. Mój email aga673@onet.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prosiłbym również o pomoc , jak zaplanowane są trasy rur wentylacyjnych do okapu ? Nie wiem jak je rozlokować i połączyć z kominem ?

Nie mam wylewek i myślę nad prostokątnym kanałem idącym podłoga poddasza .. bez żadnego spadku.

Czy to ma sens i czy połączenie komin -okap jest niezbędne ? Kuchenkę planujemy jak w wizualizacji

IMG_20180925_223840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Okap kuchenny to urządzenie, które może pracować jako wyciąg z podłączeniem do komina i wentylacji grawitacyjnej  lub jako pochłaniacz kuchenny. Stosując pierwsze rozwiązanie, można ukryć podłączenie do komina w stropie podwieszanym. W drugim przypadku, aby przefiltrowane opary nie wracały do kuchni należy zastosować filtry węglowe. Filtry z węglem aktywnym redukują zapachy i wymienia się je co 3-6 miesięcy.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu ‎05‎.‎10‎.‎2018 o 21:00, dzejdzej napisał:

Witam

Proszę jeszcze o podanie powierzchni podłóg parteru i poddasza oraz powierzchni ścian zewnetrznych ( w celu określania ilosci styropianu )

Dzień dobry!

Powierzchnie parteru oraz poddasza podane są na stronie internetowej. W celu wysłania materiałów szczegółowych proszę o wiadomość na adres: info@dobredomy.pl lub podanie adresu e-mail.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...