Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Słodki tradycyjny


Gość Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Gość Klaudia

Witam, czy można zobaczyć realizacje tego projektu? Czy ktoś już go zbudował :) ?

Mam pytanie - z czego wynika to, że daj tarasu jest nieco wyżej niż dach (ta lukarna) na froncie? czy to jest kwestia estetyki czy wynika to z "wymagań" technicznych/konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można zobaczyć realizacje tego projektu? Czy ktoś już go zbudował :) ? Mam pytanie - z czego wynika to, że daj tarasu jest nieco wyżej niż dach (ta lukarna) na froncie? czy to jest kwestia estetyki czy wynika to z "wymagań" technicznych/konstrukcji

Dzień dobry,

Cały dach w budynku Słodki tradycyjny ma okapy na tym samym poziomie. Proszę zwrócić uwagę, że lukarna będąca od frontu budynku ma mniejszą rozpiętość, niż ta będąca nad tarasem. Dlatego ich kalenice są na różnych poziomach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia

Dzień dobry,

Cały dach w budynku Słodki tradycyjny ma okapy na tym samym poziomie. Proszę zwrócić uwagę, że lukarna będąca od frontu budynku ma mniejszą rozpiętość, niż ta będąca nad tarasem. Dlatego ich kalenice są na różnych poziomach. Pozdrawiam!

Czyli szczyt  lukarny tej z tyłu domu jest wyżej niż tej na froncie, tak? Czy ten zabieg służy temu, aby  utrzymać ten sam kąt nachylenia dachu obu lukarn i stąd te różne wysokości szczytów? czy ewentualnie jest możliwość zmiany wysokości szczytu, tak aby był na tym samym poziomie , co lukarna frontowa ? ) Wtedy  pewnie byłyby różne kąty rozwarte lukarn? (tylna lukarna byłaby bardziej płaska niż obecnie - co by mi bardziej odpowiadało ) Jest możliwa taka zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szczyt  lukarny tej z tyłu domu jest wyżej niż tej na froncie, tak? Czy ten zabieg służy temu, aby  utrzymać ten sam kąt nachylenia dachu obu lukarn i stąd te różne wysokości szczytów? czy ewentualnie jest możliwość zmiany wysokości szczytu, tak aby był na tym samym poziomie , co lukarna frontowa ? ) Wtedy  pewnie byłyby różne kąty rozwarte lukarn? (tylna lukarna byłaby bardziej płaska niż obecnie - co by mi bardziej odpowiadało ) Jest możliwa taka zmiana?

Tak, jeśli chcemy zachować taki sam kąt nachylenia dachu oraz ten sam poziom dolny okapów, to uzyskujemy różne poziomy kalenicy. Wynika to z różnych rozpiętości (szerokości) zadaszeń. Innymi słowy, w tej sytuacji są trzy elementy, które mają na siebie wpływ: kąt nachylenia dachu (tutaj jest stały), poziom okapów (tutaj jest stały), rozpiętość (każde zadaszenie ma inną szerokość).

Dlaczego to Pani przeszkadza? Nie radzę stosować różnych kątów nachylenia zadaszeń.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekD

Jakby ktoś był ciekawy fotorelacja z budowy domu słodki nowoczesny:

 

https://drive.google.com/drive/folders/0Bx2cBGmU8e5NUUJnUVpNZ3JPYkE?usp=sharing

 

Początek stawiania fundamentów - 19 czerwca 2017

Zmiany w projekcie - okno w pomieszczeniu gospodarczym zostało zmniejszone do wysokości 150 cm.

 

Zdjęcia pod powyższym linkiem będą aktualizowane o nowe wraz z postępem prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

Jesteśmy z żoną zainteresowani kupnem tego projektu. Prosimy o przesłanie szczegółowych rzutów, przekrojów i kosztorysu na adres 070860@wp.pl Jeżeli jest już sporządzona charakterystyka energetyczna, to prosimy również o jej przesłanie.

Ze względu na wejście od strony południowej chcielibyśmy zrezygnować z tarasu i drzwi balkonowych od strony północnej ( w naszym przypadku) i wykonanie podwójnych drzwi z lewej strony budynku. Poza tym - z uwagi na warunki terenowe - musimy zastosować kocioł na pellety. Wobec tego musimy kosztem frontowego pokoju oraz sieni znaleźć dodatkowe 1,5 -2 m2 powierzchni.

Czy w Państwa opracowaniu przyjęto płytę fundamentową ? Czy projekt domu pozwoli na uzyskanie parametrów NF40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa. Jesteśmy z żoną zainteresowani kupnem tego projektu. Prosimy o przesłanie szczegółowych rzutów, przekrojów i kosztorysu na adres 070860@wp.pl Jeżeli jest już sporządzona charakterystyka energetyczna, to prosimy również o jej przesłanie. Ze względu na wejście od strony południowej chcielibyśmy zrezygnować z tarasu i drzwi balkonowych od strony północnej ( w naszym przypadku) i wykonanie podwójnych drzwi z lewej strony budynku. Poza tym - z uwagi na warunki terenowe - musimy zastosować kocioł na pellety. Wobec tego musimy kosztem frontowego pokoju oraz sieni znaleźć dodatkowe 1,5 -2 m2 powierzchni. Czy w Państwa opracowaniu przyjęto płytę fundamentową ? Czy projekt domu pozwoli na uzyskanie parametrów NF40 ?

Witam, w dniu dzisiejszym prześlemy odpowiedź wraz z materiałami na podany adres. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dzień dobry, jestem zainteresowany projektem słodki tradycyjny. Interesuje mnie projekt slodki tradycyjny w lustrzanym odbiciu. Mam pytanie czy na etapie zamawiania projektu można zmienić aby w nadesłanym projekcie nie było okna w łazience z uwagi na fakt, iż ściana domu znajdowałaby się w granicy działki. Proszę o przesłanie kosztorysu jak rownież odpowiedzi na adres firma8685@wp.pl. pozdrawiam dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, jestem zainteresowany projektem słodki tradycyjny. Interesuje mnie projekt slodki tradycyjny w lustrzanym odbiciu. Mam pytanie czy na etapie zamawiania projektu można zmienić aby w nadesłanym projekcie nie było okna w łazience z uwagi na fakt, iż ściana domu znajdowałaby się w granicy działki. Proszę o przesłanie kosztorysu jak rownież odpowiedzi na adres firma8685@wp.pl. pozdrawiam dziękuje. 

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy materiały pokazowe do projektu.

Zmianę polegającą na usunięciu okna, radzimy wprowadzić na etapie adaptacji (architekt adaptujący projekt naniesie ją kolorem czerwonym na oryginalnych rysunkach).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...