Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Aurelia II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Poproszę o szczegółową wyceną wraz z materiałami na @ claudia_wer@interia.pl

Witam

Projekt Aurelia II jest aktualnie koncepcją - oznacza to,że czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 5-6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu szczegółowej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie dla niej wycen kosztorysowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dokładnie wymiary pomieszczeń jeśli można dziękuję rczornik@gmail.com

Witam

Projekt Aurelia II jest aktualnie koncepcją - oznacza to,że czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 5-6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu szczegółowej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie dla niej wycen kosztorysowych oraz udostępnić szczegółowe rysunki.  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Proszę o dokładniejsze wymiary pomieszczeń  Dziękuję Tomek kardons26@gmail.com

Witam 

Jak już wcześniej pisałam projekt Aurelia II aktualnie jest koncepcją - oznacza to, że nie mamy do niego jeszcze szczegółowych rysunków. Prześlę Panu jednak rysunki szczegółowe do Aurelii z pojedynczym garażem, w Aurelii II jedyna zmiana, to poszerzenie garażu o 2,4m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o szczegółowe wymiary do Aurelii. claudia_wer@interia.pl

Witam

Projekt Aurelia II aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentacje do projektu wynosi około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu projektu będziemy mogli przesłać do niego szczegółowe rysunki. Mogę jednak na dzień dzisiejszy przesłać Pani szczegółowe rysunki do Aurelii - Aurelia II będzie się różniła tylko szerszym o 2,4m garażem. Proszę o potwierdzenie, czy przesłać Pani rysunki do Aurelii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 6 months later...

Witam. Dlaczego budowa domu Aurelia II jest droższa aż o 9 tys zł (stan surowy zamknięty) w stosunku do domu Tuliusz II? Skąd wzięły się aż tak znaczne różnice w wycenach skoro budynki są niemal identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dlaczego budowa domu Aurelia II jest droższa aż o 9 tys zł (stan surowy zamknięty) w stosunku do domu Tuliusz II? Skąd wzięły się aż tak znaczne różnice w wycenach skoro budynki są niemal identyczne?

Witam

Różnica cenowa naprawdę nie jest wielka, a różnice między budynkami jednak są. Kwestia stolarki okiennej, ilości fundamentów, posadzek na parterze, wykończenia elewacji, itd. Te drobne różnice powodują, że kwota 9tys. szybko się uzbiera. Proszę o podanie adresu mailowego - prześlemy zestawienia kosztów do stanu surowego zamkniętego dla obu domów - będzie Pan mógł sobie porównać skąd wynikają różnice.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam pytanie co do pomieszczenia gospodarczego. Wiem, że ten dom może być wyposażony w kocioł na paliwo stałe. Klienci wymagają by kotły na paliwo stałe były wyposażone w podajniki paliwa. Myślę o kotle, którego paliwem jest ekogroszek. Przeanalizowałem Wasz projekt pomieszczenia gospodarczego, tudzież kotłowni. Sprawdziłem też wymiary kotła o mocy 15kW oraz 20kW. Będę już spore problemy z umiejscowieniem samego kotła w zaprojektowanym pomieszczeniu. On się po prostu tam nie zmieści. Instalatorzy również nie będą zachwyceni, ponieważ miejsca na poprowadzenie przyłączy po prostu nie ma. A użytkownik? Będzie trzeba szukać dedykowanego kotła, który wpasuje się w zaprojektowane miejsce. W przyszłości stworzy to kolejne problemy podczas napraw tego kotła. Jestem realistą, wiem, że ten kocioł co kilka lat trzeba naprawiać: wymiana podajnika żmijkowego, wymiana zasobnika na paliwo. Słyszałem już o projektach domów, w których to pomimo usilnych starań i poszukiwań nie udało się znaleźć / zamontować kotła centralnego ogrzewania z zasobnikiem. 

 

 

Czy nie sądzicie, że umiejscowienie pieca, o którym wspomniałem, w Waszym pomieszczeniu gospodarczym będzie dość kłopotliwe? Czy nie warto mimo wszystko odsunąć drzwi wewnętrznych DW4 oraz drzwi zewnętrzne DZ2 od komina, aby w ten sposób stworzyć więcej miejsca na sam kocioł? Takie rozwiązanie oczywiście zabierze część pomieszczenia, to jest dla mnie zrozumiałem. Może istnieje możliwość, aby komin obrócić o 90 stopnia? Prozę o przedstawienie Waszego punktu widzenia podczas projektowania tego pomieszczenia. Być może jest jeszcze jakaś sprawa, o której nie wiem. 

 

 

Proszę zobaczyć dołączony obrazek, który zamieściłem u Was jako link. Niestety nie znalazłem opcji "prześlij plik z grafiką". 

 

https://zapodaj.net/80fdf28224fac.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam pytanie co do pomieszczenia gospodarczego. Wiem, że ten dom może być wyposażony w kocioł na paliwo stałe. Klienci wymagają by kotły na paliwo stałe były wyposażone w podajniki paliwa. Myślę o kotle, którego paliwem jest ekogroszek. Przeanalizowałem Wasz projekt pomieszczenia gospodarczego, tudzież kotłowni. Sprawdziłem też wymiary kotła o mocy 15kW oraz 20kW. Będę już spore problemy z umiejscowieniem samego kotła w zaprojektowanym pomieszczeniu. On się po prostu tam nie zmieści. Instalatorzy również nie będą zachwyceni, ponieważ miejsca na poprowadzenie przyłączy po prostu nie ma. A użytkownik? Będzie trzeba szukać dedykowanego kotła, który wpasuje się w zaprojektowane miejsce. W przyszłości stworzy to kolejne problemy podczas napraw tego kotła. Jestem realistą, wiem, że ten kocioł co kilka lat trzeba naprawiać: wymiana podajnika żmijkowego, wymiana zasobnika na paliwo. Słyszałem już o projektach domów, w których to pomimo usilnych starań i poszukiwań nie udało się znaleźć / zamontować kotła centralnego ogrzewania z zasobnikiem. 

 

 

Czy nie sądzicie, że umiejscowienie pieca, o którym wspomniałem, w Waszym pomieszczeniu gospodarczym będzie dość kłopotliwe? Czy nie warto mimo wszystko odsunąć drzwi wewnętrznych DW4 oraz drzwi zewnętrzne DZ2 od komina, aby w ten sposób stworzyć więcej miejsca na sam kocioł? Takie rozwiązanie oczywiście zabierze część pomieszczenia, to jest dla mnie zrozumiałem. Może istnieje możliwość, aby komin obrócić o 90 stopnia? Prozę o przedstawienie Waszego punktu widzenia podczas projektowania tego pomieszczenia. Być może jest jeszcze jakaś sprawa, o której nie wiem. 

 

 

Proszę zobaczyć dołączony obrazek, który zamieściłem u Was jako link. Niestety nie znalazłem opcji "prześlij plik z grafiką". 

 

https://zapodaj.net/80fdf28224fac.png.html

Układ funkcjonalny wynika z przyjętego w projekcie kotła gazowego. W przypadku zmiany kotła na paliwo stałe z zasobnikiem słuszne będzie przesunięcie chociażby drzwi wewnętrznych między pom. gosp. a garażem, zmiana lokalizacji komina również będzie możliwa. Zmiany tego typu należy wprowadzić do projektu na etapie adaptacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ funkcjonalny wynika z przyjętego w projekcie kotła gazowego. W przypadku zmiany kotła na paliwo stałe z zasobnikiem słuszne będzie przesunięcie chociażby drzwi wewnętrznych między pom. gosp. a garażem, zmiana lokalizacji komina również będzie możliwa. Zmiany tego typu należy wprowadzić do projektu na etapie adaptacji.

Pozdrawiam

 

Czy nie warto zaprojektować uniwersalnej konstrukcji? Może lepiej jest tak przygotować to pomieszczenie, aby zmieścił się w nim każdy typ kotła? Planujecie taką zmianę w projekcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie warto zaprojektować uniwersalnej konstrukcji? Może lepiej jest tak przygotować to pomieszczenie, aby zmieścił się w nim każdy typ kotła? Planujecie taką zmianę w projekcie? 

Witam ponownie

Aktualnie nie planujemy takiej zmiany w projekcie, gdyż jest to prosta zmian, której można dokonać na etapie adaptacji projektu. Niestety nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich przyszłych inwestorów - jednym zależy na dużym garażu, małej kotłowni, drugim odwrotnie. Po to właśnie jest etap adaptacji projektu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Marlena

Witam proszę o konkretny kosztorys i szczegolowych wymiarow. Jaka jest wysokość ściany kolankowej? I czy można podwyższyć skos? Co wtedy z dachem? marlena.janczy@Gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...