Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Kalisto


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Monika

Ja jestem w trakcie budowy tego domku i jestem bardzo zadowolona z projektu:)

 

Witam,

Zachęcam do umieszczenia zdjęć z budowy domu Kalisto na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Sądzę, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem pozostałych użytkowników forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość peter116

witam wszystkich. wybudowalismy kalisto .Za 3tyg. zaczynam dach robic. czy jakies zmiany? owszem ,powiekszylismy okna frontowe po wysokosci.szerokosc zostala ta sama. 2 duze sliczne okna od frontu i zlikwidowalismy slupy na poddaszu ktore wychodza nie w scianie lecz pol metra od sciany w pokoju.projekt bardzo pracochlonny a przynajmniej wyjscie z ziemi.strop lany 22metry wlaczajac wieniec,5 slupow 3 kolumny i schody na poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. wybudowalismy kalisto .Za 3tyg. zaczynam dach robic. czy jakies zmiany? owszem ,powiekszylismy okna frontowe po wysokosci.szerokosc zostala ta sama. 2 duze sliczne okna od frontu i zlikwidowalismy slupy na poddaszu ktore wychodza nie w scianie lecz pol metra od sciany w pokoju.projekt bardzo pracochlonny a przynajmniej wyjscie z ziemi.strop lany 22metry wlaczajac wieniec,5 slupow 3 kolumny i schody na poddasze.

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Kalisto na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. wybudowalismy kalisto .Za 3tyg. zaczynam dach robic. czy jakies zmiany? owszem ,powiekszylismy okna frontowe po wysokosci.szerokosc zostala ta sama. 2 duze sliczne okna od frontu i zlikwidowalismy slupy na poddaszu ktore wychodza nie w scianie lecz pol metra od sciany w pokoju.projekt bardzo pracochlonny a przynajmniej wyjscie z ziemi.strop lany 22metry wlaczajac wieniec,5 slupow 3 kolumny i schody na poddasze.

 

A gdzie budujecie swój dom? A czy mogłbys mi przesłac jakies zdjecia na maila? Ja sie waham pomiedzy dionizosem a kalisto bo to sa bardzo podobne projekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam,

czy ktos buduje moze dom kalisto? Jezeli tak to prosze o jakies opinie,bo mam zamiar kupic ten projekt ale sie jeszcze wacham

 

tak jest w trakccie budowy tego projektu.Ale środek uległ zmianie bo nie bylismy z mezem do konca przekonani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Witam wszystkich miłośników Kalisto!

Ja co prawda wybrałam projekt Tezeusz III ale dołączyłam do niego podwójny garaż Kalisto.Generalnie oba projekty ,też są bardzo do siebie podobne-jednak wnętrze Tezeusza bardziej odpowiadało moim potrzebom .

Gdzie budujecie,bądż zamierzacie budować Kalisto?Nasz Tezeusz powstanie na obrzeżach Torunia.

Jestem też ciekawa ile kosztuje (sama robocizna )postawienie Kalisto? Czy możecie napisać jak to wygląda u Was.Ja się przyznam ,że mieliśmy kilka wycen i za sso (bez dachu) chcieli od 29tyś do 55 tyś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Kalisto!

Ja co prawda wybrałam projekt Tezeusz III ale dołączyłam do niego podwójny garaż Kalisto.Generalnie oba projekty ,też są bardzo do siebie podobne-jednak wnętrze Tezeusza bardziej odpowiadało moim potrzebom .

Gdzie budujecie,bądż zamierzacie budować Kalisto?Nasz Tezeusz powstanie na obrzeżach Torunia.

Jestem też ciekawa ile kosztuje (sama robocizna )postawienie Kalisto? Czy możecie napisać jak to wygląda u Was.Ja się przyznam ,że mieliśmy kilka wycen i za sso (bez dachu) chcieli od 29tyś do 55 tyś!!

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Paulina

cieszę się,że ktoś jest już po doświadczeniach w budowie domku:)Projekt jest śliczny ale obawiam się o wąskie wejście do domu (nie ma miejsca już na jakąś szafę wnękową) i kuchnia strasznie mała jak dla mnie ale mimo to zdecydujemy się na ten projekt i zrobimy jakieś małe poprawki.Prośba do gredbeer mógłbyś wstawić zdjęcia z budowy?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Paulina

Bardzo proszę o opinie na temat domku ponieważ kupiliśmy projekt i chcielibyśmy dokonać małych zmian może ktoś podzieli się opiniami i doświadczeniami co i jak zmienił oraz może wstawi jakieś zdjęcia - nigdzie jeszcze nie ma zdjęć z realizacji owego domku :( bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Zaczęliśmy budowę projektu Kalisto. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni w kuchni, łazienka również uległa przebudowie na rzecz kotłowni przez co oba pomieszczenia zyskały na przestrzeni oraz zrezygnowaliśmy z pokoju na dole nie stawialiśmy ściany, gdyż chcieliśmy mieć otwartą przestrzeń i wstawiane drewniane schody. Ponadto przenieśliśmy komin z tarasu i wcześniej wspomnianego pomieszczenia 1/7 przenieśliśmy go do salonu tj. miejsce gdzie jest ta ścianka oddzielająca pomieszczenie 1/5, 1/2 i 1/6. Dokładnie zrezygnowaliśmy z tej ścianki. Dalej w pokoju na górze 2/5 puściliśmy prosto ściankę do słupa, dzięki temu że jest tam komin udało się połączyć prosto ścianę zmniejszyliśmy garderobę 2/4. Zdjęcia jakieś mamy więc moglibyśmy wam przesłać jakbyście byli zainteresowani. Najwyżej się dajcie znać. W obecnej chwili kładziemy dachówkę i myślimy o wstawieniu okien. Pozdrawiamy :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość grzegorz

Zaczęliśmy budowę projektu Kalisto. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni w kuchni, łazienka również uległa przebudowie na rzecz kotłowni przez co oba pomieszczenia zyskały na przestrzeni oraz zrezygnowaliśmy z pokoju na dole nie stawialiśmy ściany, gdyż chcieliśmy mieć otwartą przestrzeń i wstawiane drewniane schody. Ponadto przenieśliśmy komin z tarasu i wcześniej wspomnianego pomieszczenia 1/7 przenieśliśmy go do salonu tj. miejsce gdzie jest ta ścianka oddzielająca pomieszczenie 1/5, 1/2 i 1/6. Dokładnie zrezygnowaliśmy z tej ścianki. Dalej w pokoju na górze 2/5 puściliśmy prosto ściankę do słupa, dzięki temu że jest tam komin udało się połączyć prosto ścianę zmniejszyliśmy garderobę 2/4. Zdjęcia jakieś mamy więc moglibyśmy wam przesłać jakbyście byli zainteresowani. Najwyżej się dajcie znać. W obecnej chwili kładziemy dachówkę i myślimy o wstawieniu okien. Pozdrawiamy :D ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Projekt jest fantastyczny. Można jeszcze zrobić kilka przeróbek. Trzeba zastanowić się nad większymi odległościami nad drzwiam wejściowymi z kotłowni do garażu. Fajna sprawa z powiększeniem na dole łazienki na rzecz kotłowni, tyle że nie wiadomo na co będziecie robić ogrzewanie, zostaje późnej mało miejsca np. na ogrzewnie ekogroszkiem lub olejówka. Można za to zrobić gaz lub pompę ciepła. Można powiększyć okno w salonie. Świetna sprawa przeniesienie kominka do salonu. Zdjęcia prześle jak naprawię komputer. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest fantastyczny. Można jeszcze zrobić kilka przeróbek. Trzeba zastanowić się nad większymi odległościami nad drzwiam wejściowymi z kotłowni do garażu. Fajna sprawa z powiększeniem na dole łazienki na rzecz kotłowni, tyle że nie wiadomo na co będziecie robić ogrzewanie, zostaje późnej mało miejsca np. na ogrzewnie ekogroszkiem lub olejówka. Można za to zrobić gaz lub pompę ciepła. Można powiększyć okno w salonie. Świetna sprawa przeniesienie kominka do salonu. Zdjęcia prześle jak naprawię komputer. Pozdrawiam

 

to bardzo bym prosiła zdjęcia z budowy jeszcze jesteśmy przed postawieniem scianek działowych i ciągle się zastanawiamy mój adres apaulinka@wp.pl z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...