Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Hawanka dolnośląskie


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Budowę naszego domu rozpoczęliśmy w sierpniu zeszłego roku. Zdecydowaliśmy się na budowanie w technologii jednowarstwowej. Wprowadziliśmy zmianę w konstrukcji stropu z lanego na drewniany co pozwoliło nam sporo zaoszczędzić i zmieniliśmy kształt oraz wielkość okna w łazience. Poza tym krok po kroku realizujemy kolejne etapy budowy zgodnie z projektem, ponieważ marzy nam się taki właśnie dom jak z obrazka :)
Przedsięwzięcie wykonujemy w dużej mierze metodą gospodarczą, co niestety wydłuża czas oczekiwania, ale i tak ogromnie cieszy widok powoli spełniającego się marzenia.
Kolejny etap: zadaszenie tarasu i podwieszanie sufitów!

IMG-001.jpg

IMG-002.jpg

IMG-003.jpg

IMG-004.jpg

IMG-005.JPG

IMG-006.jpg

IMG-007.jpg

IMG-008.jpg

IMG-009.jpg

IMG-010.JPG

IMG-011.jpg

IMG-012.jpg

IMG-013.jpg

IMG-014.jpg

IMG-015.jpg

IMG-016.jpg

IMG-017.jpg

IMG-018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie budowa idzie aby tak dalej.Można było zaoszczędzić trochę pracy i pieniędzy skoro państwo zdecydowaliście się na zmianę stropu.Ja nie przemyślałem wcześniej i też u siebie zrobiłem nie potrzebnie wylewki pod słupy i podciągi na etapie stanu zerowego.W późniejszym etapie prac już ich nie robiłem tylko zrobiłem jeden który idzie w poprzek budynku w salonie (też nie potrzebnie).Pisałem o tym  wcześniej na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam.

Nie jestem w stanie teraz skalkulować tego dokładnie, ale strop drewniany to był koszt około 1/4 tego co stropu teriva. Poddasze nieużytkowe (nie licząc przechowywania różnych skarbów typu kartony), więc bezzasadne było dla nas ponoszenie takich kosztów. Poza tym, odpowiadając zarazem na drugie pytanie, przy terivie logicznym rozwiązaniem jest ocieplanie dachu, a tym samym generowanie energii na ogrzewanie części poddasza, ponieważ strop lany odbierałby znaczną ilość ciepła z parteru. Po podwieszeniu sufitów strop został ocieplony granulatem celulozowym o grubości 28cm. Sprawdza się rewelacyjnie i przede wszystkim dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny i zakamarki co przy zastosowaniu wełny jest trudne do osiągnięcia, a poza tym pracochłonne i mega niewygodne.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...