Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Domy z gliny


Astronom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu interesuję się budową domów z gliny. Tak, tak. Wiem, że ciężko to człowiekowi wychowanemu na cegle i pustaku pojąć ale taki mam sobie plan zbudować najpierw altankę, a potem jak się sprawdzi to kto wie.

Zaczynając od początku. Sam się wychowałem w takim domu z gliny, oblepionym gliną ale wewnątrz był normalnie z bali drewnianych. 

 

W tym roku byłem na Węgrzech, znalazłem pokoje właśnie w domu zbudowanym w całości z gliny i innych dziwnych materiałów. 

Chłodek w lecie, a rachunki za ogrzewanie delikatnie mówiąc jak za telefon. Ogólnie to wilgotność idealna, nie miałem nawet oznak alergii jaka cały czas mi towarzyszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 9 months later...
Gość Grzechoo

Dla mnie to już chyba zbytnia ekstrawagancja... :) Chociaż przyznam, że nocowałem kiedyś przez kilka nocy w takim domu i wyglądał naprawdę solidnie. Niemniej jednak za własne pieniądze bym sobie czegoś takiego nie zafundował. Pamiętaj, że izolacyjność termiczna to tylko połowa sukcesu - jest jeszcze np. izolacyjność akustyczna, a ta w przypadku gliny jest dużo niższa, niż w przypadku np. Porothermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rok temu podróżując po Marocco widziałem mnóstwo domków zrobionych z gliny. Rozmawiałem na ich na temat z mieszkańcami i dowiedziałem się, że podobno świetnie izolują termicznie. Szczerze mówiąc ja nie zdecydowałbym się mieszkać w takim domu ale kto co woli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Krzysztof Gadowski

Glina to w polskich warunkach eksperyment, który może się różnie skończyć, a koszty takiej konstrukcji wcale nie są małe... Powiedziałbym nawet, że będzie drożej niż przy standardowej budowie z Porothermu. Tyle że murowanie z ceramiki daje 100% pewności, że dom powstanie i będzie trzymać założone parametry. Przy glinie 90% zależy od prawidłowego, fachowego wykonawstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...