ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Atrakcyjny i funkcjonalny projekt domu Kaliope II z użytkowym poddaszem, spełni oczekiwania rodziny 4-5-osobowej. Projekt Kaliope II to dom o tradycyjnej bryle, który z pewnością zainteresuje osoby poszukujące komfortowego domu z garażem dwustanowiskowym. Na parterze znajduje się część dzienna, gospodarcza oraz gabinet, a na poddaszu zlokalizowano część nocną z sypialniami, łazienkami i garderobą. Atrakcją domu mogą stać się otwarte na jadalnię i pokój dzienny schody. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Kaliope.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
231 000 zł 159 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
400 000 zł 267 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
80 000 zł 53 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA155.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.4 m²
Powierzchnia zabudowy146.5 m²
Kubatura netto594.7 m³
Powierzchnia dachu253.0 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku9.0 m
Min. wymiary działki dł.20.18 m
Min. wymiary działki szer.21.68 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-06-15 07:49

Dzień dobry czy mógłbym prosić o plan szczegółowy tego projektu tj. z wymiarami pomieszczeń (długości i szerokości ) mój e-mail to gregor6769@o2.pl
Witam   Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2015-06-14 12:25

Dzień dobry czy mógłbym prosić o plan szczegółowy tego projektu tj. z wymiarami pomieszczeń (długości i szerokości ) mój e-mail to gregor6769@o2.pl

Grzegorz

+

2014-10-17 06:57

Ile jest m2 ścian do otynkowania wewnątrz domu?
Dzień dobry,   W projekcie Kaliope II jest ok. 17,0 m2 ścian wewnętrznych nośnych z bloczków Silka gr. 24cm, 42,6 m2 ścian działowych z bloczków Silka gr. 12cm oraz 69,2 m2 ścianek działowych szkieletowych z płyt G-K. Przy obliczaniu powierzchni tynkowanej wartości te należy przyjąć podwójnie (obie strony ściany).   Podane wartości nie stanowią podstawy dla zamówienia materiałów budowlanych. Przed zamówieniem należy je sprawdzić i porównać z faktycznymi wymiarami budowy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-10-15 11:28

Ile jest m2 ścian do otynkowania wewnątrz domu?

Michał

+

2014-06-24 09:40

witam, czy można podłączyć pompę ciepła pod ten projekt? Jeżeli tak to czy duże zmiany są wymagane?
Witam Jak najbardziej można, na etapie adaptacji, dostosować projekt Kaliope do ogrzewania pompą ciepła. Wiąże się to z doprojektowaniem wyjścia instalacji przez ścianę zewnętrzną i zastosowaniem ogrzewania podłogowego w budynku. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt na adres info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×