ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu jednorodzinnego Juliusz Mały III został stworzony z myślą o 4-6-osobowej rodzinie. Odznacza się symetrycznym rozkładem elementów architektonicznych na elewacji frontowej i ogrodowej. To dom pełen harmonii, w którym dobrze zaplanowano strefa mieszkalna zapewni komfort wypoczynku jego mieszkańcom. Na parterze znajduje się obszerna strefa dzienna. Otwarta na resztę pomieszczeń kuchnia z jadalnią powiększoną o wykusz oraz z salonem układają się w jednej linii. Drzwi balkonowe w pokoju dziennym prowadzą na rozległy taras, otwarty na ogród. Kominek usytuowany w centralnej części domu dzięki swojej lokalizacji może stać się częścią ogrzewania. Zamknięty pokój sąsiadujący z salonem może pełnić rolę gabinetu lub pokoju telewizyjnego. Zadbano o miejsce na szafy i pomieszczenie gospodarcze, które w łatwy sposób pozwolą utrzymać ład i porządek na otwartej przestrzeni. Na górze znajduje się strefa prywatna, tworzą ją trzy ustawne sypialnie z ogólnodostępna łazienką. Zaprojektowane balkony, znakomicie doświetlą pomieszczenia światłem naturalnym. Pełnią one dodatkową rolę - tworząc zadaszenie wejścia oraz częściowe tarasu. Juliusz Mały III to bardzo ładny i funkcjonalny dom o eleganckiej formie i współczesnej stylistyce. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym Juliusz Mały oraz dwustanowiskowym Juliusz Mały II. Projekt dostępny jest również w wersjach o większej powierzchni użytkowej: z garażem jednostanowiskowym - Juliusz, z garażem dwustanowiskowym - Juliusz II oraz bez garażu - Juliusz III, a także w wersji z inną aranżacją poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Juliusz Nowy, z garażem dwustanowiskowym - Juliusz Nowy II oraz bez garażu - Juliusz Nowy III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
147 000 zł 110 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
269 000 zł 195 000 zł 189 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
53 800 zł 39 000 zł 37 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA110.6 m²
Powierzchnia zabudowy88.6 m²
Kubatura netto349.0 m³
Powierzchnia dachu150.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.0 m
Min. wymiary działki dł.18.20 m
Min. wymiary działki szer.17.35 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-22 14:04

Czy ktoś jest w trakcie budowy lub już wybudował ten dom w okolicach Łodzi? Serdeczna prośba o kontakt marcepan2908@op.pl Pozdrawiam
Witam, my budujemy ten projekt tylko na Dolnym Śląsku

k

+

2019-03-05 07:46

13 godzin temu, Gość marcepan napisał:
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Wysokość ścianki kolankowej wynosi około 72 cm. Pozdrawiam. 
Niestety, materiały nie dotarły do mnie
Dzień dobry, materiały zostały wysłane ponownie. Proszę sprawdzić również w folderze spam. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-04 18:34

11 minut temu, Gość marcepan napisał: Dzień Dobry, proszę o info jaka jest wysokość ścianki kolankowej? Poproszę o przesłanie wszystkich materiałów, które mogę otrzymać bezpłatnie na adres marcepan2908@op.pl Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Wysokość ścianki kolankowej wynosi około 72 cm. Pozdrawiam. 
Niestety, materiały nie dotarły do mnie :(

marcepan

+

2019-03-04 14:37

11 minut temu, Gość marcepan napisał: Dzień Dobry, proszę o info jaka jest wysokość ścianki kolankowej? Poproszę o przesłanie wszystkich materiałów, które mogę otrzymać bezpłatnie na adres marcepan2908@op.pl Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Wysokość ścianki kolankowej wynosi około 72 cm. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-04 14:28

Czy ktoś jest w trakcie budowy lub już wybudował ten dom w okolicach Łodzi? Serdeczna prośba o kontakt marcepan2908@op.pl Pozdrawiam

marcepan

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×