ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Juliusz II to propozycja dla 4-6-osobowej rodziny szukającej klasycznego, eleganckiego domu z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Na parterze domu Juliusz II zaprojektowano wygodną i funkcjonalną strefę dzienną, która będzie sprzyjać spotkaniom w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Znajduje się tam pokój dzienny, który został przestrzennie połączony z jadalnią i kuchnią. Z pokoju dziennego mamy wyjście na taras i do ogrodu. Z hallu dostępna jest spiżarnia oraz łazienka. Dodatkowo na parterze projektu Juliusz II znajduje się pokój gościnny/gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne z dwustanowiskowego garażu. Na poddaszu zlokalizowano trzy sypialnie, łazienkę oraz obszerny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Juliusz oraz bez garażu - Juliusz III, w wersji z inną aranżacją poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Juliusz Nowy, z garażem dwustanowiskowym - Juliusz Nowy II oraz bez garażu - Juliusz Nowy III, a także w wersji z mniejszą powierzchnią użytkową Juliusz Mały. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Aldona Dymus

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
221 000 zł 153 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
411 000 zł 272 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
82 200 zł 54 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA126.0 m²
+ Powierzchnia garażu36.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.2 m²
+ Strych29.0 m²
Powierzchnia zabudowy145.7 m²
Kubatura netto584.3 m³
Powierzchnia dachu244.5 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.42 m
Min. wymiary działki szer.23.87 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-01 09:55

13 godzin temu, Gość PIOTR napisał: Strop w mieszkaniu do przeprojektowania tak samo jak dach z kosmicznie wielkimi belkami które trzeba dzwigiem podawac bo nikt nie jest w stanie ich wciagnac.. niech Panstwo zmienia projektantów oszczedzicie mnostwo pieniedzy inwestorom..
Dzień dobry, W naszej pracowni są zatrudnieni konstruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Wysuwanie oskarżeń w taki sposób jest bezpodstawne. Jeśli ma Pan uwagi / zastrzeżenia do konkretnych elementów konstrukcji to proszę o kontakt z nami drogą mailową (info@dobredomy.pl). Zostaną one przeanalizowane i będziemy mogli w ten sposób się do nich odnieść. Koszty budowy przedstawione na naszej stronie są uśrednione i dotyczą konkretnych zastosowanych rozwiązań w każdym projekcie. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2019-01-31 20:06

Strop w mieszkaniu do przeprojektowania tak samo jak dach z kosmicznie wielkimi belkami które trzeba dzwigiem podawac bo nikt nie jest w stanie ich wciagnac.. niech Panstwo zmienia projektantów oszczedzicie mnostwo pieniedzy inwestorom..

PIOTR

+

2018-03-13 07:22

Witam. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych,kosztorysu  oraz oraz innych bezpłatnych materiałów dotyczące tego projektu na adres e-mail kasiulka1429@wp.pl
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-03-12 18:31

Witam. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych,kosztorysu  oraz oraz innych bezpłatnych materiałów dotyczące tego projektu na adres e-mail kasiulka1429@wp.pl

Kasia

+

2017-02-17 11:27

Witam. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz oraz innych bezpłatnych materiałów dotyczące tego projektu na adres kuba.uzarek@vp.pl
Dzień dobry, otrzyma Pan materiały dotyczące projektu na wskazany adres, pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×