ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt domu Hiacynt II to propozycja dla osób poszukujących średniej wielkości parterowego domu, z jednostanowiskowym garażem, nowoczesnego a zarazem z nutką klasyki. Zarówno kształt domu - podcienie, wielospadowy dach, jak i jego wykończenie - dodatki z drewna kontrastujące z białym tynkiem, jasna okładzina kamienna oraz ciemna dachówka, sprawiają, że dom nabiera charakteru i wygląda niebanalnie. Wnętrze domu zaprojektowane zostało niezwykle funkcjonalnie, z wyraźnym podziałem na trzy strefy. Pierwsza z nich - strefa dzienna, to otwarta przestrzeń obejmująca salon z wyjściem na częściowo zadaszony taras, odizolowaną kuchnię z podręczną spiżarnią oraz całkowicie przeszkloną, dużą jadalnię. Druga strefa - nocna, wyodrębniona została w prawym skrzydle budynku. Mieszczą się w niej trzy sypialnie, z czego dwie mają wyjście na ogród oraz łazienka. Strefa wejściowa domu połączona z gospodarczą to wiatrołap z miejscem na szafy, jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia. Niezwykle praktyczne są dwa podcienie - jeden niewielki, na elewacji frontowej, stanowiący osłonę dla wejścia do budynku, drugi na elewacji ogrodowej, stanowiący częściowe zadaszenie dla tarasu, dzięki czemu możemy z niego korzystać nawet wtedy, gdy aura nie koniecznie nam sprzyja. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Hiacynt, oraz z garażem dwustanowiskowym - Hiacynt II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
244 000 zł 186 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
388 000 zł 288 000 zł 263 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
27 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
77 600 zł 57 600 zł 52 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA117.4 m²
+ Powierzchnia garażu19.8 m²
Powierzchnia zabudowy195.0 m²
Kubatura netto406.2 m³
Powierzchnia dachu239.1 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.3 m
Min. wymiary działki dł.25.40 m
Min. wymiary działki szer.22.71 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-29 08:59

29 minut temu, Gość Anna napisał: Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych (wymiary poszczególnych pomieszczeń i tarasu - część zadaszona), kosztorysu, wyceny materiału i robót do stanu zamkniętego na adres mailowy: aka.r@interia.pl Pozdrawiam.
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-11-29 08:30

Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych (wymiary poszczególnych pomieszczeń i tarasu - część zadaszona), kosztorysu, wyceny materiału i robót do stanu zamkniętego na adres mailowy: aka.r@interia.pl Pozdrawiam.

Anna

+

2018-10-05 20:01

Witam serdecznie , jestesmy zdecydowani kupic ten projekt , czy ktos zdecydowal sie na budowe hiacyntu ?chcielibysmy zobaczyc zdjecia domku, prosze ew. o e-maila pati66557@o2.pl ,z gory bardzo dziekuje pozdrawiam

Patrycja

+

2018-01-19 08:01

Dzień dobry, mogę prosić o przesłanie do projektu Hiacynt II - zestawienia materiałów do stanu surowego zamkniętego ,rysunki z wymiarami, wymiary wszystkich okien oraz kosztorys na adres.Prosze takze o podanie wymiarow garazu dlugosc I szerokosc na adres : chudykmilosz@gmail.com. Dziekuje, 
Witam. W dniu dzisiejszym prześlemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-01-18 17:23

Dzień dobry, mogę prosić o przesłanie do projektu Hiacynt II - zestawienia materiałów do stanu surowego zamkniętego ,rysunki z wymiarami, wymiary wszystkich okien oraz kosztorys na adres.Prosze takze o podanie wymiarow garazu dlugosc I szerokosc na adres : chudykmilosz@gmail.com. Dziekuje, 

MIŁOSZ

+

Twój IP: 34.228.194.177
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×