ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu jednorodzinnego Hermiona Nowa II reprezentuje tradycyjną architekturę w nowoczesnej odsłonie. Jasna kolorystyka została połączona z okładziną kamienną doskonale komponującą się z grafitową dachówką ceramiczną lub cementową. Prostą bryłę domu ozdabiają trójkątne lukarny ze szklanymi balkonami. Jest to pięknie wystylizowany dom dla cztero- , sześcioosobowej rodziny poszukującej domu z garażem dwustanowiskowym w bezpośrednim sąsiedztwie strefy mieszkalnej. Na parterze bezpośrednio w wiatrołapie napotykamy wydzieloną przestrzeń na garderobę z dużymi, zabudowanymi szafami. Kuchnia połączona została w jednej linii z jadalnią , a następnie przechodzi w salon. Usytuowane przy jadalni i w salonie drzwi balkonowe łączą wnętrze z tarasem. Na tym samym poziomie jest jeszcze gabinet, a także ogólnodostępna łazienka oraz dwustanowiskowy garaż z przejściem do kotłowni. Na poddaszu zaplanowano trzy sypialnie, każda z własną garderobą, oraz ogólnodostępną łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Hermiona Nowa, oraz w tradycyjnej stylistyce - Hermiona i Hermiona II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
285 000 zł 214 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
482 000 zł 352 000 zł 346 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
96 400 zł 70 400 zł 69 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA151.0 m²
+ Powierzchnia garażu32.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.2 m²
Powierzchnia zabudowy155.2 m²
Kubatura netto614.8 m³
Powierzchnia dachu265.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku9.2 m
Min. wymiary działki dł.20.40 m
Min. wymiary działki szer.22.80 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-18 13:36

Godzinę temu, Gość evol5 napisał: Dzień dobry, Mamy zakupiony ten projekt domu (Hermiona Nowa II w wersji lustrzanej) i jesteśmy w trakcie budowy. Niestety musieliśmy zmienić ekipę budowlaną i przy przekazaniu dokumentacji nowej ekipie - zagubiły się projekty techniczne poniższych elementów konstrukcyjnych. Czy mogą Państwo przesłać skany/ ksero  tych elementów na mój adres e-mail? (ewadomurat@wp.pl ).  Chodzi o projekty techniczne: - wieńców - nadproży - podciągów - rysunków ułożenia strzemion w belce i rozstawu strzemion, w tym także rysunku P-1 podciągu belki z trzech wymiarów (takich rysunków brakuje wg naszego obecnego kierownika budowy) Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Dzień dobry, prosiłabym o przesłanie tej wiadomości na nasz adres mailowy info@dobredomy.pl. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-18 12:26

Dzień dobry, Mamy zakupiony ten projekt domu (Hermiona Nowa II w wersji lustrzanej) i jesteśmy w trakcie budowy. Niestety musieliśmy zmienić ekipę budowlaną i przy przekazaniu dokumentacji nowej ekipie - zagubiły się projekty techniczne poniższych elementów konstrukcyjnych. Czy mogą Państwo przesłać skany/ ksero  tych elementów na mój adres e-mail? (ewadomurat@wp.pl ).  Chodzi o projekty techniczne: - wieńców - nadproży - podciągów - rysunków ułożenia strzemion w belce i rozstawu strzemion, w tym także rysunku P-1 podciągu belki z trzech wymiarów (takich rysunków brakuje wg naszego obecnego kierownika budowy) Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

evol5

+

2019-06-08 15:44

Godzinę temu, Gość Rafał Sander napisał: Poproszę o szczegółowe rysunki dla projektu Hermiona Nowa II na adres rafalsander@op.pl Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-08 14:19

Poproszę o szczegółowe rysunki dla projektu Hermiona Nowa II na adres rafalsander@op.pl Pozdrawiam

Rafał Sander

+

2019-05-06 07:43

2 minuty temu, Gość Agnieszka napisał: Dzień dobry, Czy istnieje możliwość zamówienia lustrzanego odbicia tego projektu? Proszę o przesłanie rysunków na adres: agnieszka.kr91@gmail.com. Dziękuję i pozdrawiam,
Dzień dobry, można zamówić wersję lustrzaną. Rysunki szczegółowe w odbiciu lustrzanym zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×