ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Hermiona Nowa to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, którego tradycyjna stylistyka przełamana została nowoczesnymi akcentami w postaci szklanych balustrad na balkonach i prostokątnym, całkowicie przeszklonym wykuszem. Białe elewacje idealnie komponują się z grafitowym dachem i stolarką w ciepłych odcieniach drewna. W dużym wiatrołapie wydzielona została niewielka garderoba, która pomieści dwie zabudowane szafy, a także stanowi jednocześnie przejście do garażu. W strefie wejściowej hallu zaplanowano miejsce pod kolejną dużą szafę oraz wejście do łazienki. Część dzienna parteru obejmuje wyraźnie oddzieloną kuchnię (uzupełnioną o spiżarnię), jadalnię (umieszczoną we wspomnianym wcześniej wykuszu) oraz ustawny salon z dużymi oknami na ogród. W letnie dni uzupełnieniem tej strefy stanie się szeroko zadaszony taras. W centrum domu zaprojektowany został kominek. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet z bezpośrednim wyjściem na taras. Poddasze w tym domu to trzy niezwykle wygodne sypialnie - każda z własną garderobą i balkonem. Wspólna łazienka jest duża i jasna. Projekt domu Hermiona Nowa zapewni komfortowe życie dla 4-5-osobowej rodziny. Projekt dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Hermiona Nowa II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
264 000 zł 200 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
446 000 zł 328 000 zł 320 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
89 200 zł 65 600 zł 64 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA145.6 m²
+ Powierzchnia garażu18.5 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.2 m²
Powierzchnia zabudowy140.4 m²
Kubatura netto550.6 m³
Powierzchnia dachu239.2 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku9.2 m
Min. wymiary działki dł.20.40 m
Min. wymiary działki szer.21.00 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-12-29 12:02

34 minuty temu, Gość gość napisał: Witam interesuje mnie projekt domu Hermiona Nowa. Bardzo proszę o rysunek projektu dachu z konstrukcją i wymiarami drzewa. Hodzi mi o to ile tego drzewa jest potrzebne i o jakich wymiarach. Mój adres anetawilczewska1@wp.pl bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry, Na podany adres wyślemy w poniedziałek informacje o ilości drewna potrzebnej do wykonania więźby dachowej wg tego projektu. Nie udostępniamy natomiast rysunków z części konstrukcyjnej projektu. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-12-29 11:23

Witam interesuje mnie projekt domu Hermiona Nowa. Bardzo proszę o rysunek projektu dachu z konstrukcją i wymiarami drzewa. Hodzi mi o to ile tego drzewa jest potrzebne i o jakich wymiarach. Mój adres anetawilczewska1@wp.pl bardzo dziękuję i pozdrawiam.

gość

+

2018-12-08 13:53

19 godzin temu, Gość magda napisał: Witam interesuje mnie projekt Hermiona Nowa. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych, zestawienia materiałów i pozostałych dostępnych informacji na adres madzia_sklodowska922@wp.pl Bardzo dziękuję, pozdrawiam
Dzień doby, materiały wyślemy w poniedziałek. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-07 18:34

Witam interesuje mnie projekt Hermiona Nowa. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych, zestawienia materiałów i pozostałych dostępnych informacji na adres madzia_sklodowska922@wp.pl Bardzo dziękuję, pozdrawiam

magda

+

2018-09-18 11:58

18 minut temu, Gość ADA napisał: Witam interesuje mnie projekt Hermiona Nowa. Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych, zestawienia materiałów i pozostałych dostępnych informacji na adres: adrianna.chelminska@gmail.com
Dzień dobry,  W dniu dzisiejszym na podany adres zostaną wysłane materiały. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×