ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nowoczesny projekt domu Helena to propozycja dla 3-6 osobowej rodziny. Plan domu Helena wyznacza kwadrat, do którego dostawione są trzy skrzydła. W części południowej jest sypialnia, w północnej salon, a we wschodniej dwustanowiskowy garaż. W zasadniczej części parteru znajduje się jadalnia z kuchnią, gabinet, łazienka i pralnia. We wnękach holu przewidziano miejsce na zabudowane szafy. Projekt łączy w sobie reprezentacyjny rozkład pomieszczeń na parterze oraz praktyczne rozwiązanie piętra z przestronną łazienką i trzema ustawnymi, choć niewielkimi pokojami. To propozycja dla rodzin ceniących nowoczesne rozwiązania architektoniczne, oszczędność energii, a przede wszystkim komfort użytkowania na co dzień.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na piętrze ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy. Ocieplenie stanowi wełna mineralna. Więźba drewniana.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz bloczkami ceramicznymi. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Wykończenie elementami z drewna.

Autor

  • Karolina Wiśniewska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
278 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
514 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
102 800 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA157.2 m²
+ Powierzchnia garażu32.6 m²
Powierzchnia zabudowy190.0 m²
Kubatura netto616.1 m³
Powierzchnia dachu282.5 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.23.76 m
Min. wymiary działki szer.26.86 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-08-03 07:12

W dniu 21.07.2018 o 22:02, Gość Lilu napisał: Czy jest możliwość stworzenia w sypialni na parterze kuchni , a w miejscu kuchni stworzenie jadalni po dodaniu ścianki działowej od strony salonu ?
Zmiany, o których Pani pisze są możliwe do zaprojektowania. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Panią architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.  

Dobre Domy

+

2018-07-21 20:02

Czy jest możliwość stworzenia w sypialni na parterze kuchni , a w miejscu kuchni stworzenie jadalni po dodaniu ścianki działowej od strony salonu ?

Lilu

+

2017-08-10 10:57

Witam, jestem zainteresowana tym projektem, jednak po przeczytaniu forum lekko się zaniepokoiłam. Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak dokładnie z takim kątem dachu. Zastanawiam się czy będę mogła wybudować dokładnie taki sam dom jeżeli mieszkam pod Krakowem w 3 strefie śniegowej, 1 strefie wiatrowej, a nie chcę zmieniać kąta dachu? W okolicy widzę, że stoją domy z małym kątem, kopertowe. Czy możliwość budowy takiego dachu zależy tylko od użytych materiałów, konstrukcji czy ktoś może mi zabronić budowy domu z takim dachem??? Proszę o odpowiedź w sprawie, będę wdzięczna.
Witam Każdy gotowy projekt domu musi zostać poddany adaptacji, czyli procesowi dostosowania go do lokalizacji na wybranej przez Inwestora działce, z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Adaptacja polegać będzie zatem na dostosowaniu projektu do lokalnych warunków gruntowych, klimatycznych oraz doprowadzeniu do zgodności z miejscowym planem zabudowy lub Decyzją o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. Adaptacja budynku do odpowiednich stref (wiatrowej i śniegowej) może polegać jedynie na zwiększeniu przekrojów elementów więźby dachowej i dostosowaniu konstrukcji bez konieczności zmiany kąta nachylenia dachu o ile MPZP lub WZ nie mówią inaczej.   Pozdrawian

Dobre Domy

+

2017-08-09 13:11

Witam, jestem zainteresowana tym projektem, jednak po przeczytaniu forum lekko się zaniepokoiłam. Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak dokładnie z takim kątem dachu. Zastanawiam się czy będę mogła wybudować dokładnie taki sam dom jeżeli mieszkam pod Krakowem w 3 strefie śniegowej, 1 strefie wiatrowej, a nie chcę zmieniać kąta dachu? W okolicy widzę, że stoją domy z małym kątem, kopertowe. Czy możliwość budowy takiego dachu zależy tylko od użytych materiałów, konstrukcji czy ktoś może mi zabronić budowy domu z takim dachem??? Proszę o odpowiedź w sprawie, będę wdzięczna.

Helcia

+

2016-02-05 09:28

WITAM!!JA RÓWNIEŻ JESTEM ZACHWYCONA PRJEKTEM, SZCZEGÓLNIE Z ZEWNATRZ, ŚRODEK TAKIM OSNIE NP. BRAK WEJSCIA DO GARAZU Z DOMU I POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO
Wejście do garazu od wewnatrz mozliwe pod klatka schodowa. 

mateusz

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×