ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Gerda to nowoczesny dom, który ucieszy inwestorów posiadających wąską działkę. Parterowy projekt domu Gerda przeznaczony jest dla 3-4-osobowej rodziny. Układ pomieszczeń podzielono na część ogólną i prywatną. W części ogólnej znajduje się wiatrołap z przejściem przez hall do otwartej przestrzeni salonu z jadalnią i kuchnią. Z kuchni dostępne jest pomieszczenie gospodarcze. Możliwe jest również zamknięcie kuchni. Część prywatna składa się z korytarza i dostępnej z niego łazienki oraz dwóch obszernych sypialni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Więźba dachowa z wiązarów prefabrykowanych. Strop drewniany, nieużytkowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Bartłomiej Chomicz
 • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
119 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
204 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
40 800 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA77.3 m²
Powierzchnia zabudowy105.0 m²
Kubatura netto227.0 m³
Powierzchnia dachu115.7 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.5 m
Min. wymiary działki dł.17.72 m
Min. wymiary działki szer.18.76 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-11-15 11:51

Witam,   chciałabym dodać do tego projektu SCHODY na poddasze? Na elewacji widać, że na górze są okna, ale nie ma wejścia... Proszę o info czy to możliwe i propozycje gdzie najlepiej je dodać. Jaka jest powierzchnia poddasza?  
Dzień dobry, W domu typu GERDA konstrukcję dachu i stropu nad parterem stanowią prefabrykowane wiązary dachowe w technologii firmy MITEK. W części środkowej wiązara zaprojektowana została przestrzeń strychowa o szerokości 3m i wysokości 1,87m. Wysokość przestrzeni na poddaszu uniemożliwia wykorzystanie go na cele mieszkalne.   Zaprojektowanie poddasza użytkowego jest możliwe, ale wiąże się z koniecznością: - wprowadzenia zmian w konstrukcji budynku. - zapewnienia na poddaszu wysokości średniej pomieszczeń 2,20m (zgodnie z § 72 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Wymaganą wysokość pomieszczeń możemy uzyskać zwiększając kąt dachu (lub zwiększając wysokość ścianki kolankowej w przypadku zmiany konstrukcji na strop żelbetowy/gęstożebrowy i więźbę tradycyjną) - zaplanowania stałych, pełnowymiarowych schodów na poddasze (schody takie w zależności od układu zajmą około 4-6m2 powierzchni parteru).   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-11-14 12:48

Witam,   chciałabym dodać do tego projektu SCHODY na poddasze? Na elewacji widać, że na górze są okna, ale nie ma wejścia... Proszę o info czy to możliwe i propozycje gdzie najlepiej je dodać. Jaka jest powierzchnia poddasza?      

Magdalena

+

2016-11-06 11:35

JAK KTOŚ CHCE OBEJRZEĆ Z ZEWNĄTRZ TO MOŻNA W OKOLICACH GDAŃSKA WIDZIAŁAM - SUPER SIE PREZENTUJE   NIESTETY NIE MÓJ ) ALE MOGĘ PODAĆ NAMIARY GDZIE STOI JUŻ GOTOWY NAPRAWDĘ ZGRABNY DOMEK
Czy można prosić o te namiary. Mój adres to coolakilla@gmail.com. Dziękuję i pozdrawiam
W Pruszczu Gdańskim stoi taki domek, elegancko wygląda

ja35

+

2016-07-21 09:11

JAK KTOŚ CHCE OBEJRZEĆ Z ZEWNĄTRZ TO MOŻNA W OKOLICACH GDAŃSKA WIDZIAŁAM - SUPER SIE PREZENTUJE   NIESTETY NIE MÓJ ) ALE MOGĘ PODAĆ NAMIARY GDZIE STOI JUŻ GOTOWY NAPRAWDĘ ZGRABNY DOMEK
Czy można prosić o te namiary. Mój adres to coolakilla@gmail.com. Dziękuję i pozdrawiam

Michał

+

2016-07-21 09:10

Witam, zamieszczam kilka zdjęć z realizacji naszej budowy. Niedługo będzie zrobiony dach. Chętnie zobaczyłbym realizacje innej budowy tego projektu. https://plus.google.com/photos/111759434620638069262/albums/5930481055542206881/5934308462184438754?pid=5934308462184438754&oid=111759434620638069262
Witam,   Czy można prosić o zdjęcie już gotowego domu  z garażem od frontu. Mój adres to coolakilla@gmail.com. Dziękuje i pozdrawiam

Michał

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×