ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Ganikus został zaprojektowany z myślą o licznej rodzinie, która w życiu codziennym szczególnie ceni wygodę i komfort. Dom Ganikus przeznaczony jest dla 4-6-osobowej rodziny. Na poziomie parteru zaprojektowano przestronny pokój dzienny, kuchnię z jadalnią, spiżarnię, toaletę, pokój gościnny/gabinet, pomieszczenie gospodarcze i garaż jednostanowiskowy. Zarówno z jadalni, jak i pokoju dziennego mamy zaprojektowane bezpośrednie wyjścia na taras i do ogrodu. Na poddaszu znajdują się dwa pokoje, sypialnia połączona z garderobą, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Dwuspadowy dach sprawia, że pomieszczenia na poddaszu są bardzo wygodne i ustawne. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Ganikus III oraz z garażem dwustanowiskowym - Ganikus II. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.0 m²
+ Powierzchnia garażu22.8 m²
+ Strych14.0 m²
Powierzchnia zabudowy147.6 m²
Kubatura netto575.6 m³
Powierzchnia dachu241.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.19.92 m
Min. wymiary działki szer.21.67 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 535 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-04 21:25

12 godzin temu, Gość ryszard napisał: Witam.Jaki jest obecnie koszt takiego domu? Ryszard
Dzień dobry, projekt Ganikus jest na etapie koncepcji. Dopiero po złożeniu zamówienia przez pierwszego Klienta rozpoczniemy opracowanie dokumentacji technicznej. Czas oczekiwania od ewentualnego zamówienia wynosi 6-8 tygodni. Wówczas będą dostępne rysunki szczegółowe oraz koszty budowy. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-05-04 08:40

Witam.Jaki jest obecnie koszt takiego domu? Ryszard

ryszard

+

2014-03-04 08:09

Minął już prawie rok, a Ganikusa z garażem dwustanowiskowym nadal nie ma...
  Witam Faktycznie nadal nie mamy opracowanego projektu Ganikus II. Jednak nie ma przeciwwskazań, żeby zamówić ten projekt- nadal termin oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 5-6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-03-03 20:08

Czy jest w planach wersja z garażem dwustanowiskowym tego projektu? A najlepiej Aleksander II z wejściem do domu Ganikusa? Witam Przewidujemy wersję projektu Ganikus z garażem dwustanowiskowym. Można taki projekt zamówić - termin oczekiwania na dokumentację do niego wynosi obecnie około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na dokumenrtację. Pozdrawiam
Minął już prawie rok, a Ganikusa z garażem dwustanowiskowym nadal nie ma...

Aga

+

2013-03-19 08:18

Czy jest w planach wersja z garażem dwustanowiskowym tego projektu? A najlepiej Aleksander II z wejściem do domu Ganikusa?  
Witam Przewidujemy wersję projektu Ganikus z garażem dwustanowiskowym. Można taki projekt zamówić - termin oczekiwania na dokumentację do niego wynosi obecnie około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na dokumenrtację. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.243.26.210
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×