ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Flawia II to prosty dom parterowy z poddaszem przewidzianym do adaptacji, bez garażu, o zwartej bryle opartej na bazie prostokąta, z dwuspadowym dachem, zaprojektowany z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Uroku domowi nadaje przeszklony wykusz, będący nie tylko ozdobą, ale również powiększający przestrzeń dzienną domu. Ze względów praktycznych w strefie wejściowej zlokalizowano pomieszczenie gospodarcze. Otwarta strefa dzienna zlokalizowana została w lewym skrzydle domu, z widokiem na ogród. Obejmuje ona przestronny salon z kominkiem i wyjściem na częściowo zadaszony taras, zlokalizowaną w wykuszu jadalnię oraz otwartą kuchnię z podręczną spiżarnią. W prawym skrzydle znajduje się część prywatna domowników - trzy sypialnie i łazienka. Zlokalizowane w hallu schody prowadzą na poddasze, które można zaadaptować na pomieszczenia mieszkalne. Można wówczas wyodrębnić dwie sypialnie (jedna z własną garderobą) oraz przestronną, ogólnodostępną łazienkę i pralnię. Atutem domu są występujące tylko na dwóch elewacjach skosy, dzięki czemu sypialnie na poddaszu są bardziej przestronne, komfortowe i ustawne. Ciepła kolorystyka elewacji, odpowiednio dobrane detale wykończeniowe, oraz prosta bryła sprawiają, że dom wpasuje się w każde otoczenie i zachwyci niejednego przyszłego inwestora. Projekt dostępny w wersji bez poddasza - Flawia, w wersji z poddaszem i garażem - Flawia III oraz w wersjach bez poddasza i o mniejszej powierzchni użytkowej: bez garażu - Flawia Mała, oraz z garażem jednostanowiskowym - Flawia Mała II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
198 000 zł 143 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
365 000 zł 253 000 zł 294 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
73 000 zł 50 600 zł 58 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA108.1 m²
+ Strych62.3 m²
Powierzchnia zabudowy152.0 m²
Kubatura netto545.1 m³
Powierzchnia dachu216.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.3 m
Min. wymiary działki dł.19.95 m
Min. wymiary działki szer.21.70 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-24 09:12

Witam, ja właśnie zaczynam budowę tego domu, prośba o kontakt w celu wymiany doświadczeń, e-mail: kasia309@poczta.fm

kasia

+

2019-03-25 14:51

51 minut temu, Gość monimoni napisał: Witam, Proszę o przesłanie dostepnych materiałów na adres kspalec@gmail.com. Pozdr.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-25 13:59

Witam, Proszę o przesłanie dostepnych materiałów na adres kspalec@gmail.com. Pozdr.

monimoni

+

2019-03-11 21:51

W dniu 12.01.2019 o 10:35, Gość paula3808@op.pl napisał: Witam, forumowiczów czy ktoś z Was jest w trakcie budowy Flawii zwykłej lub II i III?
Witam, ja jestem w trakcie budowy tego projektu. Jestem na etapie wnoszenia ścian i stropów 
Jakieś zmiany Pan zastosował w konstrukcji? nasz budowlaniec twierdzi, że w projekcie jest za dużo stali.
Zrezygnowałem z wykuszu i zamiast tego jest tylko okno. Za dużo stali?! W którym miejscu?

Maciej

+

2019-02-23 09:10

W dniu 12.01.2019 o 10:35, Gość paula3808@op.pl napisał: Witam, forumowiczów czy ktoś z Was jest w trakcie budowy Flawii zwykłej lub II i III?
Witam, ja jestem w trakcie budowy tego projektu. Jestem na etapie wnoszenia ścian i stropów 
Jakieś zmiany Pan zastosował w konstrukcji? nasz budowlaniec twierdzi, że w projekcie jest za dużo stali.

paula3808@op.pl

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×