ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Fabia VIII to wymarzony dom parterowy, dla rodziny 5-6-osobowej, której zależy na czterech sypialniach w części nocnej. Wnętrze całego domu jest bardzo precyzyjnie rozplanowane, tak aby maksymalnie wykorzystać każdą dostępną powierzchnię. W wiatrołapie znajdzie się miejsce na dużą szafę. Strefa dzienna stanowi otwartą przestrzeń. Salon otwiera się na jadalnie i kuchnię, która powiększona została o spiżarnię. Całość uzupełnia niewielka, ale funkcjonalna łazienka w hallu. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano cztery wygodne i ustawne sypialnie oraz dużą łazienkę. Dwie z nich mają bezpośrednie wyjścia na taras. Warto zauważyć również, że w projekcie Fabia VIII zaplanowano zewnętrzny kominek, który umili spotkania towarzyskie. Projekt dostępny jest w wersji z trzema sypialniami (w tym jedna z osobną garderobą i łazienką) - Fabia VII oraz Fabia V i Fabia IV (mniejsza pow. użytkowa), w wersji o większej pow. użytkowej (trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą i łazienką) - Fabia VI, w wersjach o mniejszej pow. użytkowej (trzy sypialnie): Fabia, Fabia II oraz Fabia III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
295 000 zł 222 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
435 000 zł 320 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
28 000 zł 20 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
87 000 zł 64 000 zł 59 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA122.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.2 m²
Powierzchnia zabudowy203.6 m²
Kubatura netto452.4 m³
Powierzchnia dachu294.9 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku7.0 m
Min. wymiary działki dł.25.65 m
Min. wymiary działki szer.22.02 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-11 14:12

5 godzin temu, Gość Fabia VIII napisał: Witam mogę prosić o szczegółowe rysunki fabia VIII na adres: adrian2788@poczta.fm  pozdrawiam 
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-06-11 09:03

Witam mogę prosić o szczegółowe rysunki fabia VIII na adres: adrian2788@poczta.fm  pozdrawiam 

Fabia VIII

+

2019-04-24 05:54

13 godzin temu, inna-a11 napisał: Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres inna.skr2011@gmail.com. Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-23 16:37

Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych na adres inna.skr2011@gmail.com. Pozdrawiam

inna-a11

+

2019-04-05 10:40

27 minut temu, Gość Marek napisał:
Dzień dobry, proszę o ponowne wysłanie adresu. Podany adres jest niepoprawny. Pozdrawiam
Witam, literówka marekparzy@o2.pl Dziękuje
Wysłane, Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×