ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym Dominik to nowoczesna propozycja dla ludzi, którzy cenią sobie indywidualność. Ciekawa aranżacja elewacji z pewnością będzie przyciągać uwagę. Układ funkcjonalny tego domu będzie idealnie sprawdzał się w przypadku budowy na działce z wjazdem od południa. Pięknie doświetlony dużymi oknami salon umieszczony jest od strony frontowej budynku. Duży taras, ciekawie zaprojektowany, zachęci do odpoczynku na świeżym powietrzu. Kuchnia i duża jadalnia znajdują się z tyłu domu. Obok kuchni zaprojektowano spiżarnię i gabinet. Całości funkcji dopełniają łazienka oraz kotłownia z przejściem do garażu. Na poddaszu umieszczone zostały trzy sypialnie, garderoba i łazienka. Z jednego pokoju jest wyjście na duży taras nad garażem. Projekt dostępny w wersji z inną aranżacją elewacji i dachem z okapami - Dominika.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - blacha.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
239 000 zł 184 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
391 000 zł 294 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
78 200 zł 58 800 zł 55 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA130.7 m²
+ Powierzchnia garażu21.5 m²
Powierzchnia zabudowy174.2 m²
Kubatura netto468.2 m³
Powierzchnia dachu127.9 m²
Powierzchnia dachu płaskiego31.9 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.19.00 m
Min. wymiary działki szer.24.50 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-23 14:01

49 minut temu, Gość Eliza napisał: Dzien dobry, chcialabym powiekszyc garaz na dwustanowiskowy, czy jest taka mozliwosc? dziekuje, moj email:eluczynska@yahoo.co.uk.
Dzień dobry, Niestety nie mamy w ofercie takiej gotowej wersji projektu. Można poszerzyć garaż. Istnieją dwa warianty wprowadzenia zmiany: 1) w naszej pracowni przed dokonaniem zakupu projektu. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. 2) po zakupie projektu, poprzez projektanta adaptującego. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-10-23 13:09

Dzien dobry, chcialabym powiekszyc garaz na dwustanowiskowy, czy jest taka mozliwosc? dziekuje, moj email:eluczynska@yahoo.co.uk.

Eliza

+

2017-06-19 10:41

Czy czas oczekiwania na projekt nadal wynosi 6 tygodni ( nadal projekt koncepcyjny) ? Dodatkowo czy analogiczna sytuacja z czasem oczekiwania ma miejsce z projektem Dominika ?
Witam   Projekt Dominik nadal jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt.  Projekt Dominika jest już gotowy i dostępny w bieżącej sprzedaży.   Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-06-18 18:24

Czy czas oczekiwania na projekt nadal wynosi 6 tygodni ( nadal projekt koncepcyjny) ? Dodatkowo czy analogiczna sytuacja z czasem oczekiwania ma miejsce z projektem Dominika ?

tom

+

2017-04-07 07:33

Witam czy jest możliwość usunięcia z projektu garażu? I czy mogłabym prosić o wycenę na mejla? Nataliepoland@gmx.com
Witam   Projekt Dominik aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych. Na etapie adaptacji projektu można zlikwidować garaż - nasza Pracownia wystawi zgodę na taka zmianę.   Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×