ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Z myślą o 4-5-osobowych rodzinach zaprojektowaliśmy projekt domu Dionizos. Zaproponowane rozwiązania funkcjonalne użytkowego poddasza projektu Dionizos zaspokoją oczekiwania zarówno dorosłych, jak i najmłodszych członków rodziny. Na parterze ulokowano część dzienną i gospodarczą oraz gabinet z wyjściem do ogrodu. Na poddaszu znajduje się część nocna z trzema sypialniami( w tym dwie z własnymi garderobami ), przestronna łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze(strych).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
278 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
451 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 200 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA141.6 m²
+ Powierzchnia garażu21.8 m²
+ Strych7.9 m²
Powierzchnia zabudowy142.8 m²
Kubatura netto538.5 m³
Powierzchnia dachu254.0 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.19.62 m
Min. wymiary działki szer.22.37 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2013-02-27 07:55

A ja mam problem z tym domem.Podoba mi się wszystko oprócz stylizacji.Szkoda,że nie jest bardziej nowoczesna albo tak jak w Archonie:w dwóch stylach.Szczególnie,że mój mąż nie może go sobie wyobrazić w nowocześniejszym stylu a styl klasyczny go odrzuca.  
  Witam Dla większości naszych domów mamy tylko jedną wersję wizualizacji. Jedni wolą architekturę nowoczesną inni tradycyjną - ilu ludzi, tyle gustów... Gdyby była Pani zainteresowana wykonaniem dla projekti Dionizos wizualizacji w zaproponowanym przez Panią stylu, kolorystyce - nasz grafik może to wykonać dla Pani odpłatnie, uwzględniając Pani preferencje. Proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Dobre Domy

+

2013-02-25 19:27

A ja mam problem z tym domem.Podoba mi się wszystko oprócz stylizacji.Szkoda,że nie jest bardziej nowoczesna albo tak jak w Archonie:w dwóch stylach.Szczególnie,że mój mąż nie może go sobie wyobrazić w nowocześniejszym stylu a styl klasyczny go odrzuca.

Renata

+

2012-06-05 05:09

Witam wszystkich.Na początku marca zaczęliśmy budowę naszego Dionizosa w odbiciu lustrzanym,2.06.2012 była wiecha.  
Witam,Gratulujemy i czekamy na zdjęcia Dionizosa. Sądzę, że pozostali użytkownicy także są bardzo ciekawi efektów Państwa pracy. Pozdrawiam

Aneta

+

2012-06-04 14:40

Witam wszystkich.Na początku marca zaczęliśmy budowę naszego Dionizosa w odbiciu lustrzanym,2.06.2012 była wiecha.

Artur

+

2012-04-06 07:42

Witam, Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Dionizos na naszym forum. Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym. Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!! Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU! Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny Pozdrawiam

Aneta

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×