ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dawid V jest idealną propozycją dla osób szukających komfortowego domu, stosunkowo niedrogiego w budowie. Na parterze architekci zaprojektowali wygodną strefę dzienną. Salon jest dość wyraźnie oddzielony od jadalni i kuchni. Duże przeszklenia sprawią, że pomieszczenia te będą jasne i przestronne. Częściowo zadaszony taras będzie zachęcać do letniego wypoczynku na świeżym powietrzu. Duży, dwustanowiskowy garaż pomieści także rowery, a w kotłowni znajdzie się miejsce na drobne sprzęty ogrodowe. Na poddaszu zaplanowane zostały cztery ustawne sypialnie, łazienka oraz strych, który w ramach adaptacji można przekształcić w moduł dla Rodziców. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Dawid IV oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej - Dawid, Dawid II oraz Dawid III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA116.4 m²
+ Powierzchnia garażu36.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.9 m²
+ Strych31.1 m²
Powierzchnia zabudowy146.8 m²
Kubatura netto530.6 m³
Powierzchnia dachu262.0 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.19.40 m
Min. wymiary działki szer.22.40 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-13 06:53

13 godzin temu, Gość Iza napisał: Witam, jestem zainteresowana projektem proszę o przesłanie rysunków z wymiarami oraz zestawienie kosztów budowy na adres e-mail ikok5790@gmail.com. Pozdrawiam
Dzień dobry, projekt jest w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej i będzie gotowy w przyszłym tygodniu, wówczas będą dostępne rysunki szczegółowe. Proszę o przypomnienie się w tym terminie. Kosztorysy będą gotowe za około 2 miesiące.  Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-06-12 16:56

Witam, jestem zainteresowana projektem proszę o przesłanie rysunków z wymiarami oraz zestawienie kosztów budowy na adres e-mail ikok5790@gmail.com. Pozdrawiam

Iza

+

2019-05-05 18:39

4 godziny temu, Gość Michał napisał: Czy mogłbym prosić o przesłanie rysunków szczegółowych z dokładnymi wymiarami na adres m_wierciu@gazeta.pl
Dzień dobry, projekt Dawid V jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. W związku z tym nie jestem w stanie udostępnić materiałów, o które Pan prosi. Projekt będzie gotowy w połowie czerwca. Proszę o przypomnienie się w tym terminie o rysunki szczegółowe. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-05-05 13:59

Czy mogłbym prosić o przesłanie rysunków szczegółowych z dokładnymi wymiarami na adres m_wierciu@gazeta.pl

Michał

+

2019-04-30 09:54

13 godzin temu, Gość Łukasz napisał: Witam! Proszę o wysłanie rysunków szczegółowych na adres lukasz_230@op.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry! Projekt Dawid V jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. W związku z tym nie jestem w stanie udostępnić materiałów, o które Pan prosi. Projekt będzie gotowy w połowie czerwca. Proszę o przypomnienie się w tym terminie o rysunki szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×