ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dawid IV to klasyczny dom parterowy z użytkowym poddaszem, idealny dla rodziny 4-5-osobowej. Parter w całości to strefa dzienna, uzupełniona o garaż i kotłownię. Wejście do domu skryte jest pod niewielkim podcieniem. Wiatrołap poszerzony jest o bardzo przydatną garderobę, pełniącą jednocześnie rolę schowka i przejścia do garażu. Układ funkcjonalny jest tak pomyślany, że salon jest wyraźnie oddzielony od jadalni i częściowo zamkniętej kuchni. Zlokalizowana obok schodów łazienka dopełnia całości. Na użytkowym poddaszu zaprojektowano cztery pokoje, łazienkę oraz strych, który można w ramach adaptacji przekształcić w wygodny apartament dla Rodziców. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Dawid V oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej - Dawid, Dawid II oraz Dawid III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.3 m²
+ Powierzchnia garażu20.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
+ Strych20.1 m²
Powierzchnia zabudowy129.3 m²
Kubatura netto510.4 m³
Powierzchnia dachu234.2 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.19.42 m
Min. wymiary działki szer.20.32 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-04 06:54

16 godzin temu, Gość Anna napisał: Witam czy w projekcie Dawid IV byłaby możliwość zrobienia pokoju gabinetu na parterze jeśli tak to gdzie ?
Dzień dobry, można zabudować podcień i wydzielić pokój po lewej stronie salonu jak np. w projekcie Tuliusz IV odbicie lustrzane. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-06-03 14:36

Witam czy w projekcie Dawid IV byłaby możliwość zrobienia pokoju gabinetu na parterze jeśli tak to gdzie ?

Anna

+

2019-05-23 06:44

17 godzin temu, Gość Małgorzata napisał: Dzień dobry, czy można prosić o bezpłatne dokumenty projektu domu Dawid IV na meila gosiak57@o2.pl
Dzień dobry, projekt Dawid IV jest w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej. Będzie gotowy w połowie czerwca. Proszę o przypomnienie się w tym terminie. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-22 13:30

Dzień dobry, czy można prosić o bezpłatne dokumenty projektu domu Dawid IV na meila gosiak57@o2.pl

Małgorzata

+

2019-04-18 06:19

Projekt domu Dawid IV   Szczegółowy opis projektu domu Dawid IV znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/dawidIV  

Redaktor

+

Twój IP: 34.228.194.177
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×