ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dawid III to prosty dom z dwuspadowym dachem, o bardzo klasycznym stylu, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w każde otoczenie. Jego dodatkowym atutem są niskie koszty budowy. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej, układ pomieszczeń zapewnia wygodne życie przyszłym mieszkańcom. Wiatrołap ma miejsce na zabudowaną szafę. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do garderoby, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Tuż obok kuchni zaprojektowano niewielką, ale praktyczną spiżarnię. Wolne miejsce pod schodami wykorzystano na toaletę. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią. Poddasze to trzy pokoje i wspólna łazienka. Strych nad garażem można w ramach adaptacji przekształcić w bardzo wygodny apartament dla Gospodarzy lub pokój hobby. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Dawid, oraz w wersji z garażem jednostanowiskowym - Dawid II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
208 000 zł 158 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
369 000 zł 269 000 zł 260 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
73 800 zł 53 800 zł 52 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA91.8 m²
+ Powierzchnia garażu31.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.6 m²
+ Strych30.4 m²
Powierzchnia zabudowy130.6 m²
Kubatura netto524.7 m³
Powierzchnia dachu228.6 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.0 m
Min. wymiary działki dł.18.20 m
Min. wymiary działki szer.21.80 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-13 06:54

14 godzin temu, Gość Iza napisał: Witam, jestem zainteresowana projektem proszę o przesłanie rysunków z wymiarami oraz zestawienie kosztów budowy na adres e-mail ikok5790@gmail.com. Pozdrawiam
Dzień dobry,  wszystkie darmowe materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-12 16:50

Witam, jestem zainteresowana projektem proszę o przesłanie rysunków z wymiarami oraz zestawienie kosztów budowy na adres e-mail ikok5790@gmail.com. Pozdrawiam

Iza

+

2019-05-21 06:37

12 godzin temu, Gość Miłosz napisał: Witam jesteśmy z żoną zainteresowani kupnem projektu proszę o zestawienie kosztów budowy i rysunków szczegółowych z dokładnymi wymiarami tego projektu na adres milosz.siwinski@gmail.com . Dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-20 17:38

Witam jesteśmy z żoną zainteresowani kupnem projektu proszę o zestawienie kosztów budowy i rysunków szczegółowych z dokładnymi wymiarami tego projektu na adres milosz.siwinski@gmail.com . Dziękuję i pozdrawiam.

Miłosz

+

2019-05-18 19:19

11 godzin temu, Gość Iza napisał: Witam jesteśmy zainteresowani kupnem projektu proszę o zestawienie kosztów budowy i rysunków szczegółowych z dokładnymi wymiarami tego projektu na adres izazwi85@op.pl . Dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×