ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Dariusz to dom z poddaszem użytkowym, idealny dla 4-5-osobowej rodziny. Prosty i niedrogi w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Parter to w całości strefa dzienna. W wiatrołapie zmieści się dość spora szafa, co pomoże utrzymać ład i porządek. Przestronny hall prowadzi do salonu, jasnego i przytulnego. Jadalnia umieszczona została w ciekawym wykuszu. Otwarta na pokój dzienny kuchnia jest ustawna i wygodna. Dodatkowo posiada niedużą spiżarnię. Miejsce pod schodami zagospodarowane zostało jako toaleta. Kotłownia i jednostanowiskowy garaż dostępne są z poziomu wiatrołapu. Poddasze to trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Warto zwrócić uwagę, że pokój Gospodarzy domu posiada swoją własną łazienkę. Z każdego pokoju jest wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej: Dariusz Mały.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
201 000 zł 145 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
384 000 zł 271 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
76 800 zł 54 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA107.9 m²
+ Powierzchnia garażu21.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.2 m²
Powierzchnia zabudowy114.1 m²
Kubatura netto440.4 m³
Powierzchnia dachu192.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.17.00 m
Min. wymiary działki szer.20.65 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-13 18:58

W dniu ‎12‎.‎10‎.‎2018 o 16:27, Gość Kamil napisał: Witam. Jest możliwość wysłania zestawienia materiałów oraz dokladniejszy dokumetacji na adres. bednar123587@o2.pl z góry dziekuje i pozdrawiam
Dzień dobry, Potrzebne materiały zostaną wysłane poniedziałek/wtorek. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-10-12 14:27

Witam. Jest możliwość wysłania zestawienia materiałów oraz dokladniejszy dokumetacji na adres. bednar123587@o2.pl z góry dziekuje i pozdrawiam

Kamil

+

2017-12-30 20:40

Witam jestem zaineresowany tym projektem. Bardzo proszę o przesłanie bardziej szczegółowej dokumentacji dotyczącej tego projektu na adres grzegorzekgrzes@gmail.com. I mam pytanko czy jest możliwość przeniesienia kominka na środkowa ścianę budynku która jest przy spiżarni?   Dziekuje.Pozdrawiam.
Witam Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy we wtorek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-12-30 18:31

Witam jestem zaineresowany tym projektem. Bardzo proszę o przesłanie bardziej szczegółowej dokumentacji dotyczącej tego projektu na adres grzegorzekgrzes@gmail.com. I mam pytanko czy jest możliwość przeniesienia kominka na środkowa ścianę budynku która jest przy spiżarni?   Dziekuje.Pozdrawiam.

Grzegorz

+

2017-10-05 07:33

Witam, uprzejmie proszę o wysłanie szacunkowego kosztorysu tego projektu na adres mailowy emilka8980@o2.pl Pozdrawiam.
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×