ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Parterowy, nietuzinkowy dom z garażem dwustanowiskowym. Projekt ten będzie idealny na działki z wjazdem od południa. Umiejscowienie salonu od frontu domu sprawi, że pomieszczenie to będzie pięknie doświetlone i słoneczne. Do środka domu prowadzi ustawny wiatrołap, do którego przylega bezpośrednio garderoba. Taki układ zapewni ład i porządek w strefie wejściowej. Prosto z wiatrołapu wchodzi się do dużej, przeszklonej jadalni, która stanowi serce domu. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z dużą kuchnią. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano trzy pokoje (jeden z osobną garderobą i łazienką), łazienkę oraz pralnię. W części gospodarczej znajdują się garaż i kotłownia. Projekt dostępny w wersji o podobnej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń - Dakota III, w wersji z czterema sypialniami - Dakota II, z salonem od ogrodu Dakota; o większej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami Dakota IV, z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota V, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota VI, oraz z trzema sypialniami, pokojem rekreacyjnym i salonem od frontu Dakota VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
297 000 zł 237 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
498 000 zł 388 000 zł 347 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
41 000 zł 31 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
99 600 zł 77 600 zł 69 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.9 m²
+ Powierzchnia garażu35.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.4 m²
Powierzchnia zabudowy242.7 m²
Kubatura netto526.2 m³
Powierzchnia dachu336.8 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.1 m
Min. wymiary działki dł.27.52 m
Min. wymiary działki szer.25.12 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-27 15:24

9 minut temu, Gość pl_mik napisał: A jeśli warunki zakładają kąt nachylenia dachu 30-45? Czy w takiej sytuacji warto rozważać zwiększenie kąta do 30 st.?
Dzień dobry, można wprowadzić taką zmianę do projektu. Zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni nie wpłynie negatywnie na wygląd budynku. Pozdrawiam. 
Dziękuję :)

pl_mik

+

2019-03-27 14:59

9 minut temu, Gość pl_mik napisał: A jeśli warunki zakładają kąt nachylenia dachu 30-45? Czy w takiej sytuacji warto rozważać zwiększenie kąta do 30 st.?
Dzień dobry, można wprowadzić taką zmianę do projektu. Zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni nie wpłynie negatywnie na wygląd budynku. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-27 14:48

A jeśli warunki zakładają kąt nachylenia dachu 30-45? Czy w takiej sytuacji warto rozważać zwiększenie kąta do 30 st.?

pl_mik

+

2018-09-05 11:27

W dniu 3.09.2018 o 18:52, Gość Janusz napisał: Dzień dobry Warunki zabudowy na działce wymagają kąta nachylania dachu 40-42 stopnie. Czy jest możliwość techniczna i sens (w sensie estetyki projektu) dostosowania projektu do takiego wymogu?
Dzień dobry, Taki kąt nachylenia dachu jest przeznaczony dla budynków z poddaszem użytkowym. Projekty typu Dakota są budynkami typowo parterowymi. Mając na względzie proporcje budynku, niestety odradzamy wprowadzania takiego kąta dachu. W naszej ofercie jest projekt, który spełnia wspomniane założenia, nazywa się: Malachit. Co sądzi Pan/Pani o tym budynku? Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-09-03 16:52

Dzień dobry Warunki zabudowy na działce wymagają kąta nachylania dachu 40-42 stopnie. Czy jest możliwość techniczna i sens (w sensie estetyki projektu) dostosowania projektu do takiego wymogu?

Janusz

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×