ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota VII to intrygujący dom parterowy z salonem położonym do frontu, przez co idealnie nada się na działki z wjazdem od strony południowej. Kolejny atut tego domu to położony w centrum pokój rekreacyjny, idealny na mały salon telewizyjny lub bawialnię dla dzieci, oraz sauna. Strefa dzienna umieszczona została w lewym skrzydle domu. Duża ilość przeszkleń sprawi, że przestrzeń ta będzie jasna i idealnie doświetlona. Przestronna kuchnia ma wyjście na taras, gdzie w ciepłe dni można spożywać posiłki, ciesząc się jednocześnie widokiem swojego ogrodu. Warto wspomnieć, że kuchnia jest tak zaprojektowana, aby na środku wygodnie zmieściła się duża wyspa. Duża jadalnia połączona jest przestrzennie z salonem. Również od tej strony jest zadaszony, duży taras z zewnętrznym kominkiem. Tuż obok wiatrołapu znajduje się spiżarnia oraz garderoba, stanowiąca śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a gospodarczą (dwustanowiskowy garaż i kotłownia). Całość uzupełniona jest o toaletę i pralnię. W części prywatnej zaprojektowano dużą łazienkę z sauną i trzy wygodne sypialnie (jedna z osobną garderobą i łazienką). Dakota VII to projekt domu, który zapewni maksymalny komfort użytkowania i spełni wymagania nawet bardziej wymagających mieszkańców. Projekt dostępny w następujących wersjach - o zbliżonej powierzchni użytkowej: z innym układem (Dakota VI), z czterema sypialniami (Dakota IV); o mniejszej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami (Dakota II), z trzema sypialniami (Dakota, Dakota III), z salonem od frontu (Dakota VIII); o większej powierzchni użytkowej z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota V).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
316 000 zł 239 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
531 000 zł 388 000 zł 341 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
52 000 zł 36 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
106 200 zł 77 600 zł 68 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA155.0 m²
+ Powierzchnia garażu37.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze3.4 m²
Powierzchnia zabudowy277.5 m²
Kubatura netto603.2 m³
Powierzchnia dachu381.6 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.2 m
Min. wymiary działki dł.28.02 m
Min. wymiary działki szer.25.45 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-13 13:43

2 godziny temu, Gość Damian napisał: Witam, mogę prosić rysunki szczegółowe potrzebne do wyceny projektu przez firme budowlana, damiankozlowski91@wp.pl Dziękuje
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-13 11:27

Witam, mogę prosić rysunki szczegółowe potrzebne do wyceny projektu przez firme budowlana, damiankozlowski91@wp.pl Dziękuje

Damian

+

2019-03-12 08:13

21 godzin temu, Gość Mati napisał: Witam,  Jestem zainteresowany tym projektem, jednak mam problem w związku z wymogami zawartymi w MPZP. Proszę o informację czy zmiana kata nachylenia dachu do 31 stopni wpłynie znacząco na wygląd zewnętrzny projektu? Ten projekt bardzo mi się podoba z zewnątrz i chciałbym aby ostatecznie wybudowany był jak najbardziej podobny do wizualizacji. 
Dzień dobry, zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni nie powinna znacząco wpłynąć na wygląd budynku. Pozdrawiam.  

Dobre Domy

+

2019-03-11 10:44

Witam,  Jestem zainteresowany tym projektem, jednak mam problem w związku z wymogami zawartymi w MPZP. Proszę o informację czy zmiana kata nachylenia dachu do 31 stopni wpłynie znacząco na wygląd zewnętrzny projektu? Ten projekt bardzo mi się podoba z zewnątrz i chciałbym aby ostatecznie wybudowany był jak najbardziej podobny do wizualizacji. 

Mati

+

2019-02-20 08:27

11 godzin temu, Gość Agnieszka napisał: Witam, proszę o przesłanie materiałów szczegółowych na adres a.mazurfizjo@gmail.com. Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×