ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota VI to ciekawy projekt domu parterowego, który z pewnością wyróżni się z otoczenia. Centrum domu stanowi pięknie przeszklony gabinet z widokiem na wewnętrzny taras. Pokój ten doskonale sprawdzi się także jako mały salon telewizyjny lub pokój rekreacyjny. Salon połączony przestrzennie z kuchnią i jadalnią umieszczony został w lewym skrzydle domu. Tam również zachwycają liczne przeszklenia. Zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem świetnie sprawdzi się podczas długich, letnich wieczorów. Jako pomieszczenia uzupełniające zaprojektowano spiżarnię, garderobę koło wiatrołapu, toaletę i pralnię. W części nocnej domu znajdują się wspólna łazienka, sauna oraz trzy sypialnie. W ramach adaptacji można zrezygnować z sauny i powiększyć pomieszczenie gospodarcze. Pokój przeznaczony dla Gospodarzy ma bezpośrednie wyjście na taras, osobną garderobę i własną łazienkę. Projekt dostępny jest w następujących wersjach - o mniejszej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń (Dakota i Dakota III), z 4 sypialniami (Dakota II), z salonem od frontu (Dakota VIII); o zbliżonej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami (Dakota IV), z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota VII); oraz w wersji o większej powierzchni użytkowej - z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota V).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
288 000 zł 222 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
492 000 zł 368 000 zł 327 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
39 000 zł 29 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
98 400 zł 73 600 zł 65 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA160.4 m²
+ Powierzchnia garażu37.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.0 m²
Powierzchnia zabudowy271.2 m²
Kubatura netto582.5 m³
Powierzchnia dachu371.4 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.2 m
Min. wymiary działki dł.27.98 m
Min. wymiary działki szer.25.77 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-17 06:37

20 godzin temu, Gość Mariusz napisał: Dzień dobry bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych do projektu Dakota VI na adres dom78@op.pl. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-16 10:21

Dzień dobry bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych do projektu Dakota VI na adres dom78@op.pl. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Mariusz

+

2019-05-05 08:45

1 godzinę temu, Gość Bartosz napisał:
Dzień dobry, wszystkie rysunki, które udostępniamy zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 
Witam jaki jest czas oczekiwania na projekt? od momentu wpłaty ? pozdrawiam
Dzień dobry, czas oczekiwania na projekt po zaksięgowaniu wpłaty to około 2 dni robocze. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-05 06:58

W dniu 1.05.2019 o 10:47, Gość Marcelina napisał: Witam. Jestem zainteresowana projektem Dakota VI, jednak zastanawiam się czy jest szansa dostania od Państwa wymiarów fundamentów i ścianek działowych. Chcielibyśmy z mężem przeanalizować kilka rzeczy Pozdrawiam marcelinamoskwa27@gmail.com
Dzień dobry, wszystkie rysunki, które udostępniamy zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 
Witam jaki jest czas oczekiwania na projekt? od momentu wpłaty ? pozdrawiam

Bartosz

+

2019-05-04 21:12

W dniu 1.05.2019 o 10:47, Gość Marcelina napisał: Witam. Jestem zainteresowana projektem Dakota VI, jednak zastanawiam się czy jest szansa dostania od Państwa wymiarów fundamentów i ścianek działowych. Chcielibyśmy z mężem przeanalizować kilka rzeczy Pozdrawiam marcelinamoskwa27@gmail.com
Dzień dobry, wszystkie rysunki, które udostępniamy zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×