ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt domu jednorodzinnego parterowego z użytkowym poddaszem. Przeznaczony dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. Z zewnątrz nawiązuje kształtem i formą do klasycznego polskiego domu z dwuspadowym dachem. Pięknie wykrojona bryła, zaprojektowana na planie kwadratu, zawiera funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Strefa nocna, umiejscowiona na poddaszu, to trzy komfortowe sypialnie oraz łazienka i garderoba. Na parterze kuchnia połączona z jadalnią usytuowane są z tyłu domu. W pomieszczeniach tych okna wychodzą na ogród, a drzwi balkonowe prowadzą na taras. Po lewej stronie znajduje się przestronny salon z kominkiem. Zamknięty pokój sąsiadujący z kuchnią doskonale spełni się jako gabinet lub pokój dla seniora. Własne wyjście do ogrodu ułatwi kontakt z otaczającą przyrodą w miesiącach letnich. Zaprojektowane pomieszczenie gospodarcze na parterze, niezwykle potrzebne miejsce w domu jednorodzinnym, obok swoich podstawowych funkcji kotłowni spełni też rolę schowka. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Cirilla II oraz dwustanowiskowym - Cirilla III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
156 000 zł 121 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
287 000 zł 215 000 zł 199 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
19 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
57 400 zł 43 000 zł 39 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA122.7 m²
Powierzchnia zabudowy99.4 m²
Kubatura netto408.9 m³
Powierzchnia dachu165.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.17.92 m
Min. wymiary działki szer.17.92 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-10-31 17:13

Witam, Czy można zrobić łazienkę z pomieszczenia gospodarczego? Chodzi o uzyskanie miejsca na prysznic na dole. I oczywiście wymiary tez poproszę. E-mail: asia.krause@wp.pl. Z góry dziękuję.
Witam, jesteśmy w trakcie budowy Cirilli, nie wiem jak to wygląda prawnie czy można zrobić łazienkę z pomieszczenia gospodarczego, ale postanowiliśmy też mieć w łazience prysznic i zrobiliśmy go koszten wietrołapu (częściowo). Jeśli jest Pani zainteresowana szc zegółami naszych przeróbek proszę o kontakt. też myśleliśmy o zmianie pomieszczenia gospodarczego na łaziewnkę ale w końcu doszliśmy do wniosku ze takie miejsce się nam przyda.kontakt danuta180@wp.pl

danuta

+

2017-10-30 08:48

Witam, Czy można zrobić łazienkę z pomieszczenia gospodarczego? Chodzi o uzyskanie miejsca na prysznic na dole. I oczywiście wymiary tez poproszę. E-mail: asia.krause@wp.pl. Z góry dziękuję.
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. ​Możliwe jest przeniesienie łazienki do pomieszczenia gospodarczego.   Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-10-28 19:24

Witam, Czy można zrobić łazienkę z pomieszczenia gospodarczego? Chodzi o uzyskanie miejsca na prysznic na dole. I oczywiście wymiary tez poproszę. E-mail: asia.krause@wp.pl. Z góry dziękuję.

Asia

+

2017-10-13 06:05

Witam, również chciałabym prosić o szczegółowe wymiary pomieszczeń, wysokość ścianki kolankowej, powierzchnię do tynków i wylewek. danutasokolowska87@gmail.com
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2017-10-12 15:28

Witam, również chciałabym prosić o szczegółowe wymiary pomieszczeń, wysokość ścianki kolankowej, powierzchnię do tynków i wylewek. danutasokolowska87@gmail.com

Dan

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×