ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu jednorodzinnego Bianka II powinien być odpowiedni dla osób, które poszukują niewielkiego domu parterowego z dwustanowiskowym garażem. Ekonomiczny, funkcjonalny - idealny dla 4-osobowej rodziny. Dom ten kryje w sobie racjonalnie przemyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń. Lewe skrzydło budynku zajmuje reprezentacyjna, otwarta część dzienna z kominkiem, który pozwala na ogrzanie domu w chłodne wieczory, a także na stworzenie przytulnej atmosfery. Przestronny, słoneczny salon, z wyjściem na zadaszony taras, połączony z jadalnią daje poczucie przestrzeni. Kuchnia usytuowana jest przy wejściu do budynku, z bezpośrednim przejściem do jadalni oraz dostępem do podręcznej, praktycznej spiżarni, w której można przechowywać domowe przetwory, czy też rzadziej używany sprzęt kuchenny. W prawym skrzydle budynku zlokalizowana została część prywatna domowników, obejmująca trzy sypialnie. Największa z nich, przeznaczona dla rodziców, posiada własną garderobę i niewielką toaletę, w której znalazło się miejsce na prysznic. Dopełnieniem części nocnej jest obszerna łazienka oraz korytarz częściowo zabudowany szafami, pełniący funkcję wygodnej garderoby. Strefa gospodarcza domu, obejmująca dwustanowiskowy garaż, oraz kotłownię zlokalizowana została tuż przy wejściu do budynku, z bezpośrednim przejściem do wiatrołapu, co jest niezwykle praktyczne zwłaszcza w obliczu kapryśnej aury panującej na dworze. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku podkreślają zastosowane podcienie, zarówno przy wejściu do budynku jak i nad tarasem, a jasna kolorystyka elewacji, kontrastująca z barwą dachu przełamana została klinkierową oraz drewnianą okładziną, dzięki czemu dom prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Projekt dostępny jest w wersji o większej powierzchni użytkowej - Bianka.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
218 000 zł 167 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
351 000 zł 260 000 zł 254 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
70 200 zł 52 000 zł 50 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA108.9 m²
+ Powierzchnia garażu34.7 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.5 m²
Powierzchnia zabudowy204.3 m²
Kubatura netto441.7 m³
Powierzchnia dachu289.7 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.6 m
Min. wymiary działki dł.26.92 m
Min. wymiary działki szer.19.99 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-01 09:04

18 godzin temu, Gość Izuu napisał: Witam. Prosze o przeslanie wszystkich darmowych informacji na email: iza.pluta@onet.eu
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-31 14:07

Witam. Prosze o przeslanie wszystkich darmowych informacji na email: iza.pluta@onet.eu

Izuu

+

2019-05-17 06:49

15 godzin temu, Gość Dawid napisał: Dzień dobry, bardzo proszę o szczegółowe materiały na dawidrue@gmail.com , dziękuję
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-16 15:27

Dzień dobry, bardzo proszę o szczegółowe materiały na dawidrue@gmail.com , dziękuję

Dawid

+

2019-03-27 15:00

3 godziny temu, Gość Magda napisał: Dzień dobry. Proszę o przesłanie na adres mailowy: magdakruzynska@gmail.com wszystkich dostępnych rysunków szczegółowych. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×