ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Piękny dom Aurelia II zachwyca swoją niewyszukaną elegancją. Zaprojektowany w klasycznym stylu z pewnością spełni oczekiwania osób ceniących tradycję, wygodę i komfort. Jasne elewacje przykuwają uwagę nielicznymi zdobieniami okładziną kamienną, a grafitowy dach zakończony jest jasnym drewnem. Spójna, prosta bryła domu oraz dwuspadowy dach wpłyną korzystanie na koszty budowy domu, a także na późniejszej jego eksploatacji. Do wnętrza domu zaprasza otwarty ganek, prowadzący do wiatrołapu. W wiatrołapie przewidziano możliwość zabudowania wnęki dużą szafą, co ułatwi utrzymanie ładu w tym pomieszczeniu. Serce domu to kominek, wokół którego rozplanowano całą strefę dzienną - wygodną kuchnię otwartą na jadalnię z dużym stołem, oraz przestronny salon. Ciepły blask bijący z kominka uprzyjemni mieszkańcom popołudniowy odpoczynek w zimowe wieczory. Ważnym uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet, zlokalizowany tuż obok salonu. Ten dodatkowy pokój świetnie spełni się jako również jako domowa biblioteka lub bawialnia dla dzieci. W niewielkim korytarzu, którym przechodzi się do części gospodarczej umiejscowiono niewielką, ale bardzo wygodną łazienkę. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w korytarzu tym zaplanowano również miejsce na drugą szafę wnękową. Do dwustanowiskowego garażu przechodzi się przez pomieszczenie techniczne, które można potraktować również jako schowek lub spiżarnię. Z garażu przechodzi się do kotłowni. W trosce o wygodę użytkowania tego pomieszczenia zaprojektowano wyjście na ogród. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, które w całości stanowi część prywatną mieszkańców - duża, ogólnodostępna łazienka oraz trzy sypialnie, z których każda ma wyjście na balkon. W jednym z pokoi zaplanowano osobną garderobą. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Aurelia i bez garażu - Aurelia III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
220 000 zł 167 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
400 000 zł 292 000 zł 286 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
18 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
80 000 zł 58 400 zł 57 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA121.3 m²
+ Powierzchnia garażu36.0 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.2 m²
+ Strych26.3 m²
Powierzchnia zabudowy145.5 m²
Kubatura netto564.9 m³
Powierzchnia dachu240.0 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.50 m
Min. wymiary działki szer.23.00 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-22 08:16

17 godzin temu, Gość Paulina napisał: Witam. Proszę o przesłanie szczegółowych wymiarów oraz kosztorysu materiałów do projektu Aurelia II. Dziękuję. paulina.baran2@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-02-21 14:22

Witam. Proszę o przesłanie szczegółowych wymiarów oraz kosztorysu materiałów do projektu Aurelia II. Dziękuję. paulina.baran2@gmail.com

Paulina

+

2018-05-02 10:42

Witam, Bardzo proszę o przesłanie informacji na temat szczegółowych wymiarów pomieszczeń i kosztorysu materiałów do projektu Aurelia II na adres karoldurak@gmail.com. Jednocześnie chciałbym zapytać o wysokość ściany kolankowej i możliwość adaptacji strychu na dodatkowe pomieszczenie? Dziękuję i pozdrawiam 
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-05-02 10:20

Witam, Bardzo proszę o przesłanie informacji na temat szczegółowych wymiarów pomieszczeń i kosztorysu materiałów do projektu Aurelia II na adres karoldurak@gmail.com. Jednocześnie chciałbym zapytać o wysokość ściany kolankowej i możliwość adaptacji strychu na dodatkowe pomieszczenie? Dziękuję i pozdrawiam 

Karol

+

2017-05-10 13:53

Witam, proszę o przesłanie kosztorysu oraz szczegółowych wymiarów. Z góry dziękuję i pozdrawiam. plamus@wp.pl
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×