ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Atreusz Mały III to klasyczny jednorodzinny dom bez garażu. Na parterze zaprojektowano strefę ogólnego dostępu. Otwarta kuchnia łączy się z jadalnią i pokojem dziennym. Drzwi balkonowe prowadzące na taras doskonale doświetlają wnętrze. Salon to miejsce wypoczynku. Tutaj znajduje się kominek, a duże okna prowadzące na taras oraz wykusz pozwolą obserwować zmieniającą się przyrodę w przydomowym ogrodzie. Dodatkowo wydzielono na parterze gabinet, spiżarnię, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Na górze strefę prywatną stanowią trzy sypialnie w tym jedna z dużą garderobą i ozdobnym balkonem oraz łazienka. Atreusz Mały III to pięknie wystylizowany budynek dla 4-5 osobowej rodziny. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atreusz Mały oraz dwustanowiskowym - Atreusz Mały II, a także w wersjach o większej powierzchni użytkowej i różnymi układami pomieszczeń: z garażem jednostanowiskowym - Atreusz oraz Atreusz Nowy, z garażem dwustanowiskowym - Atreusz II oraz Atreusz Nowy II, bez garażu - Atreusz III oraz Atreusz Nowy III).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
169 000 zł 128 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
303 000 zł 222 000 zł 219 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
60 600 zł 44 400 zł 43 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA123.8 m²
Powierzchnia zabudowy94.9 m²
Kubatura netto391.0 m³
Powierzchnia dachu165.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.17.90 m
Min. wymiary działki szer.18.25 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-09-07 12:09

1 godzinę temu, Gość Krzych napisał: Proszę powiedzieć na jaką wysokość jest ścianka kolankowa w tym projekcie
Dzień dobry, Ścianka  kolankowa w projekcie Atreusz Mały III po wykończeniu ma wysokość około 73cm.

Dobre Domy

+

2018-09-07 10:38

Proszę powiedzieć na jaką wysokość jest ścianka kolankowa w tym projekcie

Krzych

+

2018-02-10 17:03

Witam, jestem zainteresowana tym projektem. Bardzo proszę o przesłanie kosztorysu oraz wymiaru pomieszczeń na adres ltlkalinowski@gmail.com
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-02-09 13:50

Witam, jestem zainteresowana tym projektem. Bardzo proszę o przesłanie kosztorysu oraz wymiaru pomieszczeń na adres ltlkalinowski@gmail.com

Łukasz

+

2017-04-28 09:54

Witam, jestem elektrykiem który będzie wykonywał instalację w tym budynku. Zauważyłem błąd w schemacie ideowym rozdzielnicy RG. Zastosowanie wyłączników różnicowo prądowych trójfazowych do zasilania kilku wyłączników nadmiarowoprądowych jednofazowych jest niepoprawne i w pewnych okolicznościach może być niebezpieczne. Z RP trójfazowych powinny być zasilane obwody trójfazowe a jednofazowe z RP jednofazowych. Także określenie " samoczynne szybkie wyłączenie zasilania" jest niepoprawne. Powinno być "samoczynne wyłączenie zasilania".
Dzień dobry, otrzymaliśmy odpowiedź od projektanta instalacji elektrycznej.   Sprawa podłączenia obwodów 1-fazowych do RDS 3-fasowego jest tematem wielu sporów, ale aby rozwiązać wątpliwości zmodyfikowaliśmy schemat z wydzieleniem obwodów 3-fazowych. Druga sprawa - Faktycznie zapis powinien brzmieć "Samoczynne wyłączenie zasilania TN" co zostało poprawione na schemacie. ​Proszę o kontakt z naszym biurem. Pisząc wiadomość pod adres: k.macudzinska@dobredomy.pl otrzyma Pan rysunki zamienne. ​Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×