ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Atlas III to dom idealnie pasujący na działkę z wjazdem od południa. Dom Atlas III dedykowany jest 4-6-osobowej rodzinie, poszukującej projektu domu bez garażu. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i bezpośrednim dostępem do kuchni, część gospodarcza oraz gabinet. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z sypialniami dzieci, sypialnią rodziców z oddzielną garderobą i ogólnodostępną łazienką. W strefie wejściowej zlokalizowano garderobę oraz pomieszczenie gospodarcze. W ramach adaptacji można powiększyć salon kosztem gabinetu oraz wydzielić kuchnię i jadalnię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Atlas II oraz w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atlas.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych docieplonych wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych Strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
223 000 zł 155 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
372 000 zł 255 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
74 400 zł 51 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA169.8 m²
Powierzchnia zabudowy147.0 m²
Kubatura netto424.9 m³
Powierzchnia dachu233.4 m²
Kąt nachylenia dachu38°
Wysokość budynku9.0 m
Min. wymiary działki dł.20.03 m
Min. wymiary działki szer.20.98 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-04-06 09:33

Interesuje mnie ten projekt ale chciałabym go obejrzeć na żywo, czy w podlaskim jest taki dom już wybudowany?

Maryna

+

2015-02-23 20:32

Witam posiadam na sprzedaż projekt domu ATLAS III z doprojektowanym podpiwniczeniem w którym znajduje się garaż dwustanowiskowy duża kotłownia i pralnia (niestety nasza budowa została zaniechana) zainteresowanych proszę dzwonić 514843609 po 16.00

Justyna

+

2014-08-26 23:35

Witam ponownie Poniżej odpowiedzi na Pańskie zapytania:   Luksfery są propozycją naszą, jako autora projektu. Pan jako Inwestor wcale nie musi z nich skorzystać, jeśli uważa Pan, że nie spełnią Pańskich oczekiwań. Może Pan wprowadzać dowolne modyfikacje funkcjonalne w projekcie - jeśli chce Pan zamurować ten otwór, nie ma żadnych przeciwwskazań. Rzecz gustu i indywidualnych potrzeb każdego Inwestora.   Faktycznie zagadnienie otwierania okien łukowych jest problematyczne i warto byłoby zamieszczać wzmiankę o konieczności cofnięcia stolarki do wewnątrz otworu. Staramy się od jakiegoś czasu projektować mniejsze strzałki łuków – wówczas problem nie występuje. Dziękujemy za spostrzeżenie. Pozostałe pytania dotyczą rozwiązań projektowych, które nie są błędne. Po prostu projektant tak rozwiązał układ funkcji bądź konstrukcji.   Pozdrawiam
  Osobiście wolał bym :   Aby propozycja luksfer była jakoś na projekcie oznaczona ,np (w tym miejscu proponujemy luksfery) i do tego jakieś oznaczenie . Tymczasem nie ma tam nic i wygląda to jak goły otwór w ścianie. Tak naprawdę dopiero po czasie dowiedziałem się o takim rozwiązaniu w projekcie ,wcześniej traktując to miejsce jako pomyłkę , błąd (w ścianie nośnej dziura ? ).   Jeśli są w projekcie okna o wymiarach niestandardowych , mogło by być zaznaczone (uwaga okno wymiarów niestandardowych). Naprawdę mało kto na etapie surowego stanu interesuje się takimi sprawami , okazuje się to jak otwory są wykonane i robione są pomiary pod okna .   Okno okrągłe , tu też mogła by być wzmianka na rysunku A8 stolarki okiennej uwaga sofix . Na pewno zainteresowało by to tych co chcą mieć to okno otwierane .   Takie proste wzmianki jako wskazówki informacyjne , dla wykonawcy a i po części dla inwestora ,który uczy się w miarę jak rosną mury.   Co do okien łukowych balkonowych to są dwa rozwiązania ,to w trakcie budowy (zrobić nadproża łukowe ścięte do wewnątrz ku górze , a po czasie zostaje cofnąć się z oknami w głąb otworu ). Wzmianka o ściętych nadprożach nakierowała by wykonawcę i dała do myślenia inwestorowi .     To były by pomocne informacje ,które dały by do myślenia mi w trakcie budowy , patrzę na to przez pryzmat stanu faktycznego i przebiegu budowy .     Do przyszłych inwestorów ,zmienił bym grubość ściany działowej (nawet od etapu fundamentów zaczynając) robiąc ją jak nośną . Chodzi o ścianę miedzy kotłownią a łazienką . Jeśli ma być piec gazowy wiszący ,ewentualnie jakieś piony w tej ścianie , zasobnik wiszący a z drugiej muszla podwieszana w zabudowie . Jest mocniej i lepsze pole do popisu jeśli chodzi o wiercenia otworów ,kosztem 6 cm na stronę. No i jeśli chodzi o schowanie pionu odpowietrzenia kanalizacji .    Zastanowić się też trzeba nad obróbka dekarska balkonów łukowych (wygląd , rozwiązanie i koszty).   

zigi 76

+

2014-08-26 07:46

Jakie oznaczenie na projekcie mówi ,że tam są luksfery ? W łazience przez okno nie wpada aż tyle światła ,by można doświetlić schowek pod schodami , to wedle mojego zdania w oparciu o fizyczny stan .     Napisano 07 luty 2012 - 08:23 Witam, Dziękujemy za wpis. Przejrzymy dokumentację pod kątem wymienionych przez Pana uwag. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt. Pozdrawiam   Jakieś wnioski w związku z tym wpisem się nasunęły ?
Witam ponownie Poniżej odpowiedzi na Pańskie zapytania:   Luksfery są propozycją naszą, jako autora projektu. Pan jako Inwestor wcale nie musi z nich skorzystać, jeśli uważa Pan, że nie spełnią Pańskich oczekiwań. Może Pan wprowadzać dowolne modyfikacje funkcjonalne w projekcie - jeśli chce Pan zamurować ten otwór, nie ma żadnych przeciwwskazań. Rzecz gustu i indywidualnych potrzeb każdego Inwestora.   Faktycznie zagadnienie otwierania okien łukowych jest problematyczne i warto byłoby zamieszczać wzmiankę o konieczności cofnięcia stolarki do wewnątrz otworu. Staramy się od jakiegoś czasu projektować mniejsze strzałki łuków – wówczas problem nie występuje. Dziękujemy za spostrzeżenie. Pozostałe pytania dotyczą rozwiązań projektowych, które nie są błędne. Po prostu projektant tak rozwiązał układ funkcji bądź konstrukcji.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-08-20 07:22

Jakie oznaczenie na projekcie mówi ,że tam są luksfery ? W łazience przez okno nie wpada aż tyle światła ,by można doświetlić schowek pod schodami , to wedle mojego zdania w oparciu o fizyczny stan .     Napisano 07 luty 2012 - 08:23 Witam, Dziękujemy za wpis. Przejrzymy dokumentację pod kątem wymienionych przez Pana uwag. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt. Pozdrawiam   Jakieś wnioski w związku z tym wpisem się nasunęły ?
Witam ponownie W przyszłym tygodniu, po powrocie architekta z urlopu, odniesiemy się do Pańskich zapytań.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×