ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Astrid to nowoczesny dom parterowy, z nieużytkowym poddaszem, które w ramach adaptacji można przekształcić w pomieszczenia mieszkalne. Takie rozwiązanie jest idealne dla młodych ludzi - w pierwszym etapie budowy można wykończyć tylko parter, który doskonale spełni potrzeby 3-4-osobowej rodziny, by w kolejnych latach, w miarę rosnących potrzeb, powiększyć przestrzeń mieszkalną o poddasze. Na parterze domu Astrid architekci zaprojektowali salon połączony przestrzennie z jadalnią i kuchnią, łazienkę, dwie sypialnie oraz część gospodarczą - garaż na dwa samochody i kotłownię. Na nieużytkowym poddaszu, w ramach adaptacji projektu, można wydzielić trzy sypialnie, łazienkę i pralnię.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop gęstożebrowy oraz płyty monolityczne.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
281 000 zł 210 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
486 000 zł 459 000 zł 415 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
97 200 zł 91 800 zł 83 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA94.8 m²
+ Powierzchnia garażu33.9 m²
+ Strych57.9 m²
Powierzchnia zabudowy181.4 m²
Kubatura netto453.5 m³
Powierzchnia dachu168.2 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.20.05 m
Min. wymiary działki szer.24.22 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-21 18:47

W dniu 20.04.2019 o 19:27, Gość Kamil napisał: Dobry wieczór,    Czy jest możliwość podpiwniczenia tego domu i zrobienia schodów do piwnicy w pomieszczeniu gospodarczym? 
Dobry wieczór, istnieje możliwość podpiwniczenia domu. Pomieszczenie gospodarcze jest jednak za małe aby zmieścić w nim schody. Najlepiej byłoby doprojektować kolejny bieg schodów pod tym prowadzącym na poddasze. Konieczne byłyby przy tym zmiany w układzie/wielkości pomieszczeń w strefie wejściowej oraz łazienki i korytarza. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-20 17:27

Dobry wieczór,    Czy jest możliwość podpiwniczenia tego domu i zrobienia schodów do piwnicy w pomieszczeniu gospodarczym? 

Kamil

+

2019-02-15 10:17

14 godzin temu, Gość Andrzej napisał: Dzień dobry, czy do projektu Astrid macie Państwo jakieś wizualizacje wnętrz i dolaczacie je do projektu?
Dzień dobry, Jedyne dostępne wizualizacje są widoczne na naszej stronie internetowej. Projekt Astrid zawiera tylko wizualizacje zewnętrza. Zachęcam do zapoznania się z projektem podobnym - Sara, w którym dostępne są widoki wnętrza. https://www.dobredomy.pl/projekt/sara/ Pozdrawiam!  

Dobre Domy

+

2019-02-14 19:41

Dzień dobry, czy do projektu Astrid macie Państwo jakieś wizualizacje wnętrz i dolaczacie je do projektu?

Andrzej

+

2018-12-28 11:50

29 minut temu, Gość Paweł Kowalski napisał:
Dzień dobry, kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki).  W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego oraz zestawienie powierzchni dachu i ścian. Mam nadzieję, że nadesłane materiały przybliżą koszt realizacji projektu. Pozdrawiam. 
Dziękuję. Czy w cenie projektu są jakieś proste przeróbki? Jeśli nie, to jaki jest koszt dostosowania projektu, np. usunięcia lub przesunięcia jakiejś ściany działowej?
Dzień dobry. Są dwa sposoby wprowadzenia zmian: w naszej pracowni i jest to koszt dodatkowo płatny lub u architekta adaptującego projekt. Jeśli są to małe zmiany nie naruszające konstrukcji budynku zalecamy zrobić je na etapie adaptacji. Jeśli zdecydowałby się Pan na zmiany w naszej pracowni proszę napisać do nas maila z prośbą o wycenę na adres info@dobredomy.pl. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×