ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Astra to dom parterowy z dachem wielospadowym. Projekt domu Astra dedykowany jest 4-5-osobowej rodzinie, poszukującej atrakcyjnego, niepodpiwniczonego domu z garażem dwustanowiskowym. W części dziennej zlokalizowano otwartą kuchnię połączoną z pokojem dziennym poprzez jadalnię. Sypialnie z zaprojektowano w odizolowanej części nocnej. Dodatkowo sypialnia rodziców posiada własną garderobę i łazienkę. W strefie wejściowej znajduje się łazienka, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Dostępna wersja projektu z garażem jednostanowiskowym - Alma.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
295 000 zł 224 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
514 000 zł 380 000 zł 358 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
39 000 zł 28 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
102 800 zł 76 000 zł 71 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.3 m²
+ Powierzchnia garażu35.9 m²
Powierzchnia zabudowy252.8 m²
Kubatura netto530.7 m³
Powierzchnia dachu361.7 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.27.72 m
Min. wymiary działki szer.25.42 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-12-06 12:31

Godzinę temu, Gość Monika napisał: Dzien dobry, jestem zainteresowana zakupem projektu. Przed podjeciem decyzji prosze o przeslanie szczegolowych rysunkow i kosztorysu projeku Astra oraz Afrodyta. Z gory dziekuje. Adres mailowy mkrawczyk39@wp.pl Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2018-12-06 11:01

Dzien dobry, jestem zainteresowana zakupem projektu. Przed podjeciem decyzji prosze o przeslanie szczegolowych rysunkow i kosztorysu projeku Astra oraz Afrodyta. Z gory dziekuje. Adres mailowy mkrawczyk39@wp.pl Pozdrawiam

Monika

+

2018-12-04 07:49

9 godzin temu, Gość Michał napisał: Witam raz jeszcze, czy może ktoś przesłać mi szczegółowe rysunki i kosztorys ? Czy jest może w projekcie wykonanie poddasza użytkowego? Jeżeli ktoś je robił to proszę o kontakt. Przed ostateczna decyzja zakupu projektu chciałbym jeszcze trochę pooglądać szczegółów.  Bardzo proszę o maila na adres jaki podałem w poprzednim poście.  Dziękuje i pozdrawiam wszystkich „Astrowiczów” ?  
Dzień dobry, materiały zostały wysłane. Nie posiadamy wersji projektu z poddaszem użytkowym- tego typu zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji projektu. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-03 21:57

Witam raz jeszcze, czy może ktoś przesłać mi szczegółowe rysunki i kosztorys ? Czy jest może w projekcie wykonanie poddasza użytkowego? Jeżeli ktoś je robił to proszę o kontakt. Przed ostateczna decyzja zakupu projektu chciałbym jeszcze trochę pooglądać szczegółów.  Bardzo proszę o maila na adres jaki podałem w poprzednim poście.  Dziękuje i pozdrawiam wszystkich „Astrowiczów” ?  

Michał

+

2018-12-02 10:32

W dniu 6.08.2014 o 10:30, Tomasz @ Wioletta napisał: My budujemy ASTRĘ w Legnicy. Jest to Nasz 3 dom, więc wiemy czego chcemy, a ten projekt spełnia najwięcej naszych założeń.  
Tomasz @ Wioletta - można prosić o kontak. Planujemy budowę Astry a Wasze uwagi są bardzo przydatne. ,iałbym jeszcze kilka pytań.  Prosze o mail na 123bmp@gmail.com  pozdrawiam

Michał

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×