ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Artur II Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Projekt domu Artur II Multi-Comfort to idealna propozycja dla osób wymagających, które poszukują energooszczędnego, wygodnego domu z przestronną i otwartą strefą dzienną. Dużym atutem domu jest spory podcień tarasu, który umożliwi komfortowe korzystanie z niego także w deszczową pogodę. Projekt Artur II Multi-Comfort to dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, kuchnia przestrzennie połączona z jadalnią, łazienka, pokój gościnny/gabinet oraz spiżarnia. Istnieje możliwość wydzielenia w hallu garderoby - na rzucie parteru linia przerywana. Do dwustanowiskowego garażu przylega pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych, docieplone wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
305 000 zł 244 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
552 000 zł 437 000 zł 423 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
110 400 zł 87 400 zł 84 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.6 m²
+ Powierzchnia garażu37.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.8 m²
+ Strych22.5 m²
Powierzchnia zabudowy177.8 m²
Kubatura netto634.2 m³
Powierzchnia dachu294.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.20.44 m
Min. wymiary działki szer.25.29 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-10-20 08:38

dlaczego państwo wykasowali wiadmość ze stroną na której były zdjęcia z budowy domu ARTUR II MULTI COMFORT                   n
Witam Niestety nie bardzo mogę się odnieść do powyższego zapytania, gdyż nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek poosiadali zdjęcia z realizacji budowy domu Artur II Multi Comfort. Jeśli jest Pan/Pani w posiadaniu takowych zdjęć - proszę o ich podesłanie, chętnie je udostępnimy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-10-18 16:48

dlaczego państwo wykasowali wiadmość ze stroną na której były zdjęcia z budowy domu ARTUR II MULTI COMFORT                   n

X

+

2013-02-05 13:49

Pasuje nam projekt Artur II, właściwie jestesmy na niego zdecydowani. Szanowni Państwo, proszę tylko o kosmetyczną informację, czy dobrze domniemywam, iż kupując Artura Multi Comfot dostanę dopłatę 30 tyś. ( lub więcej optymistycznie ) za jego energooszczędność ? Proszę o szybką odpowiedź.  
Nasze standardowe projekty mogą zostać dostosowane do wymagań NFOŚiGW. Muszą jednak spełnić szereg dodatkowych kryteriów. Między innymi grubość ocieplenia ścian musi wzrosnąć do 25cm, dachu do 30cm, podłogi na gruncie do 20cm. Newralgiczne miejsca, w których mogą powstać mostki termiczne muszą zostać pokazane szczegółowo. Ponadto należy przewidzieć co najmniej kocioł kondensacyjny jako podstawowe źródło ciepła oraz bezwzględnie zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dobrze jest również przewidzieć zastosowanie kolektorów słonecznych. Do takiej konfiguracji należy sporządzić szczegółową charakterystykę energetyczną z pokazaniem obliczeń. Projekt w wersji Multi – Comfort jest dostosowany do wymagań programu pod względem grubości ocieplenia. Wykonanie opisanej tu dodatkowej dokumentacji jest elementem adaptacji projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2013-02-05 13:30

Pasuje nam projekt Artur II, właściwie jestesmy na niego zdecydowani. Szanowni Państwo, proszę tylko o kosmetyczną informację, czy dobrze domniemywam, iż kupując Artura Multi Comfot dostanę dopłatę 30 tyś. ( lub więcej optymistycznie ) za jego energooszczędność ? Proszę o szybką odpowiedź.

Jarosław K.

+

2013-01-24 08:30

Projekt domu Artur II Multi-Comfort       Szczegółowy opis projektu domu Artur II Multi-Comfort znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/arturIImulticomfort             Link do projektu: Projekt Artur II Multi-Comfort

Redaktor

+

Twój IP: 3.85.10.62
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×