ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Apollo II to idealna propozycja dla rodziny 4-5 osobowej, poszukującej domu z poddaszem użytkowym, dwuspadowym dachem i dużym, dwustanowiskowym garażem. Na parterze domu Apollo II zaprojektowano kuchnię połączoną z jadalnią oraz przestronny pokój dzienny. W ramach adaptacji można usunąć wnękę na szafę, otwierając w ten sposób pokój dzienny na kuchnię i hall, i uzyskać otwartą, dużą przestrzeń. Przy kuchni zaplanowano podręczną spiżarnię. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze, przez które przechodzi się do garażu. Poddasze projektu Apollo II to trzy wygodne, duże sypialnie, łazienka oraz obszerny strych, który możemy zaadaptować na dodatkowy pokój lub pomieszczenie służące do rekreacji. Każda z sypialni posiada balkon. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Apollo. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
247 000 zł 186 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
452 000 zł 326 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
16 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 400 zł 65 200 zł 55 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA143.1 m²
+ Powierzchnia garażu36.0 m²
+ Strych31.9 m²
Powierzchnia zabudowy166.2 m²
Kubatura netto605.5 m³
Powierzchnia dachu288.9 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.18.80 m
Min. wymiary działki szer.25.92 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-09-22 11:19

Witam, czy projekt APOLLO II jest może w wersji obszerniejszej? Projekt jest bardzo interesujący ale interesuje mnie większa powierzchnia użytkowa (od 160- 180 m2 + garaż+ strych). Czy jest u Państwa może taki projekt?
Witam W swojej ofercie nie posiadamy domu Apollo II w większej wersji. Pod podanym poniżej linkiem znajdzie Pan/Pani propozycje projektów o powierzchni użytkowej w okolicach 160m2, dwuspadowym dachem, użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym.   https://www.dobredomy.pl/projekty/?psearch%5Bname%5D=0&psearch%5BsizeMin%5D=150&psearch%5BsizeMax%5D=180&psearch%5BareaWidth%5D=&psearch%5Blevels3%5D=3&psearch%5Bgarage3%5D=2&psearch%5BroofType1%5D=1&psearch%5Bauthor%5D=0&psearch%5Bsearch_advanced%5D=1   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-09-22 08:17

Witam, czy projekt APOLLO II jest może w wersji obszerniejszej? Projekt jest bardzo interesujący ale interesuje mnie większa powierzchnia użytkowa (od 160- 180 m2 + garaż+ strych). Czy jest u Państwa może taki projekt?

Gość

+

2014-11-24 08:04

witam , jesteśmy zainteresowani tym projektem, wszystko pasuje jednak nie odpowiada nam podcien , wolelibyśmy przedłużyć salon , żeby tył domu wyglądał jak np w " atreuszu" . czy jest możliwa zmiana?
Witam Zabudowa podcienia w celu wydłużenia salonu możliwa jest na etapie adaptacji projektu. Nasza Pracownia wystawi zgodę na taką zmianę.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-11-22 12:07

witam , jesteśmy zainteresowani tym projektem, wszystko pasuje jednak nie odpowiada nam podcien , wolelibyśmy przedłużyć salon , żeby tył domu wyglądał jak np w " atreuszu" . czy jest możliwa zmiana?

Gość

+

2012-11-22 14:01

Projekt domu Apollo II   Szczegółowy opis projektu domu Apollo II znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/apolloII       Link do projektu: Projekt Apollo II

Redaktor

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×