ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, dwustanowiskowym garażem i dwuspadowym dachem. Tradycyjna bryła wzgobacona została o nowoczesne elementy wykończeniowe. Zadaszone wejście do domu prowadzi do wiatrołapu, skąd przechodzi się do otwartej i jasnej strefy dziennej. Kuchnia połączona jest z jadalnią i pokojem dziennym. Dodatkowy pokój na parterze świetnie sprawdzi się jako biblioteka lub gabinet. Centralnie umieszczony kominek, obok elementu wystroju wnętrz, stanowi źródło ciepła, niezwykle praktyczne gdy pojawią się pierwsze chłodne dni. Całości dopełniają: toaleta i spiżarnia, garaż na dwa samochody oraz kotłownia. Dwupoziomowe mieszkanie pozwala na aranżację prywatnej przestrzeni na poddaszu. Na górze dostępne są trzy sypialnie (jedna z wydzielonym miejscem na garderobę) i wspólna łazienka oraz pralnia. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem jednostawnowiskowym - Antonina.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
223 000 zł 172 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
389 000 zł 290 000 zł 267 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
77 800 zł 58 000 zł 53 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA118.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.9 m²
Powierzchnia zabudowy148.4 m²
Kubatura netto508.9 m³
Powierzchnia dachu186.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.20.11 m
Min. wymiary działki szer.22.58 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-10-31 07:58

Czy można gdzieś zobaczyć rzuty tego domu?
Witam Szczegółowe rysunki możemy przesłać mailowo - proszę o kontakt w tej sprawie pod adresem info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-10-30 21:37

Czy można gdzieś zobaczyć rzuty tego domu?

Arczi

+

2016-07-27 07:49

Witam. Czy znany jest już szacunkowy koszt budowy tego domu ??
Witam. Dokumentacja projektowa domu nie została jeszcze opracowana (dopiero w oparciu o projekt możliwe jest wykonanie kosztorysu). Szacunkowe koszty budowy określić można porównując koszty budowy podobnych domów (lista domów podobnych znajduje się pod tabelą kosztów budowy, np. projekt AMELIA). Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-07-26 14:51

Witam. Czy znany jest już szacunkowy koszt budowy tego domu ??

Krzysztof

+

2016-06-21 09:36

Czy mogę zapytać o wysokość pomieszczenia przeznaczonego na garaż? Planowałabym przekształcenie go na gabinet lekarski i wymagana wysokosc to 2,5 m?Pozdrawiam
Witam. Dokumentacja projektowa domu ANTONINA II nie została jeszcze opracowana, ale wysokości 2.50m raczej nie uda się uzyskać w garażu. Po środku garażu wypada narożnik ściany szczytowej i kolankowej poddasza. W związku z tym konieczne będzie zaprojektowanie układu podciągów na których oprą się te ściany. Poziom dolny tych podciągów będzie na pewno poniżej wys. 2.50m Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.91.4.56
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×