ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Cenisz sobie tradycyjny styl w architekturze domu? Nie wyobrażasz sobie domu bez poddasza użytkowego? Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy projekt Anteusz z Wykuszem 2G - klasyczny wygląd i elegancja, które nigdy nie wyjdą z mody. Dom ten prezentuje się bardzo ciekawie, a uwagę przyciąga prostokątny, przeszklony wykusz. Białe ściany bardzo ładnie komponują się z kontrastowym dachem i ciemniejszą, drewnianą stolarką. Prosta linia dachu przełamana jest lukarną od strony ogrodowej, która prócz oczywistej funkcji ozdobnej, powiększa przestrzeń użytkową sypialni i doskonale ją doświetla. Niezaprzeczalnym atutem jest również widok, jaki się rozciąga z balkonu. Rzut domu opiera się na kwadracie z dołączonym garażem dwustanowiskowym. Parter to w całości strefa wspólna, koncentrująca się wokół kominka. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie alternatywnego ogrzewania kominkowego. Pokój dzienny jest jasny i bardzo przestronny. Jadalnia - umieszczona w wykuszu - łączy salon z kuchnią. Tuż obok kuchni znajduje się spiżarnia, którą doceni każda Pani i Pan domu. Ze spiżarni można zrezygnować w ramach adaptacji i powiększyć w ten sposób kuchnię. Wiatrołap połączony jest z garderobą, co stanowi dużą wygodę. Z garderoby przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Zabudowane schody prowadzą na poddasze, które składa się z trzech ustawnych pokoi oraz łazienki i pralni. Dostępny z półpiętra strych można zaadaptować na pokój hobby, siłownię lub sypialnię. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
229 000 zł 168 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
452 000 zł 321 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 400 zł 64 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA123.3 m²
+ Powierzchnia garażu36.3 m²
+ Strych15.8 m²
Powierzchnia zabudowy141.7 m²
Kubatura netto526.7 m³
Powierzchnia dachu187.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.60 m
Min. wymiary działki szer.23.88 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-20 20:21

9 godzin temu, Gość Robert napisał: Witam Czy mógłbym prosić o przesłanie rysunków technicznych oraz kosztorysu na mail : ramb83@o2.pl ? Dziękuję
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki). Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-01-20 10:41

Witam Czy mógłbym prosić o przesłanie rysunków technicznych oraz kosztorysu na mail : ramb83@o2.pl ? Dziękuję

Robert

+

2017-10-17 07:09

Witam, proszę o przesłanie rysunków technicznych oraz kosztorysu na mail : goldenar@poczta.fm   Z góry dziękuję
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-10-16 20:56

Witam, proszę o przesłanie rysunków technicznych oraz kosztorysu na mail : goldenar@poczta.fm   Z góry dziękuję

Ola

+

2015-04-27 12:24

Witam czy ktos jest już w trakcie budowy Anteusza?

Gosiek

+

Twój IP: 54.91.4.56
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×