ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Anteusz z Wykuszem to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w klasycznym stylu. To co go wyróżnia, to bardzo ciekawy, nietuzinkowy wykusz w prostokątnym kształcie, zapewniający mieszkańcom piękny, panoramiczny widok. Prosta forma budynku, uwydatniona przez zastosowanie białego koloru na elewacji, ładnie kontrastuje z ciemnobrązowym dachem i drewnianą stolarką. Jasna, kamienna okładzina na cokole oraz w postaci akcentów na ścianach dodaje budynkowi elegancji i szyku. Plan domu oparty jest na kwadracie, do którego przylega garaż. Wnętrze jest bardzo funkcjonalnie rozplanowane. Wiatrołap łączy się z niewielką garderobą, przez którą przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Parter domu w całości zajęty jest przez strefę dzienną, w centrum której zaplanowano kominek. Przestronny pokój dzienny tworzy jedną przestrzeń z jadalnią. Otwarta na jadalnię kuchnia posiada spiżarnię, co przypadnie do gustu niejednej Pani domu. W ramach adaptacji można zrezygnować ze spiżarni powiększając w ten sposób kuchnię. Przylegający do salonu gabinet można wykorzystać jako pokój gościnny. Na poddaszu zaprojektowano część prywatną mieszkańców. Znajdują się tam trzy pokoje - każdy z wyjściem na balkon, oraz łazienka połączona z pralnią, co jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Dom posiada również strych, dostępny z klatki schodowej. Projekt dostepny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Anteusz z Wykuszem 2G.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
213 000 zł 156 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
422 000 zł 300 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
84 400 zł 60 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA123.2 m²
+ Powierzchnia garażu21.1 m²
+ Strych9.2 m²
Powierzchnia zabudowy124.4 m²
Kubatura netto458.9 m³
Powierzchnia dachu216.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.60 m
Min. wymiary działki szer.21.48 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-05-06 08:44

Witam, Dom miałby być ulokowany wejściem od strony zachodniej. - Czy w obecnej sytuacji możliwe jest montowanie solarów słonecznych? - Czy istnieje może wersja tego samego domu z dachem garażu pochylonym do strony południowej? - Czy możliwe jest dostowowanie tak pomieszczeń na poddaszu, aby sypialnia posiadała garderobę?
Witam, Najkorzystniejszą sytuacja jest montaż solarów po stronie najlepiej nasłonecznionej. Trudno jest nam ocenić jaka wydajność będzie miała instalacja przy usytuowaniu ich po stronie zachodniej. Nie posiadamy innej wersji tego projektu. Można próbować doprojektować małą garderobę kosztem powierzchni sypialni oraz łazienki.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-05-05 06:02

Witam,   Dom miałby być ulokowany wejściem od strony zachodniej.   - Czy w obecnej sytuacji możliwe jest montowanie solarów słonecznych? - Czy istnieje może wersja tego samego domu z dachem garażu pochylonym do strony południowej? - Czy możliwe jest dostowowanie tak pomieszczeń na poddaszu, aby sypialnia posiadała garderobę?

Kamil

+

2015-01-30 09:38

Jestem zainteresowana tym projektem, ale bez garażu. Czy jest możliwość jego zakupu nie uwzględniając garażu? Czy wiążą się z tą zmianą jakieś koszty, jeśli tak to jakie?
Witam Aktualnie autor projektu przebywa na urlopie - będzie dostępny w poniedziałek, więc dopytam go o to, czy przewidujemy wersję projektu Anteusz z wykuszem bez garażu. Proszę o kontakt w tej sprawie na adres projekty@dobredomy.pl W razie czego zawsze można zrezygnować z garażu na etapie adaptacji projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-01-29 17:24

Jestem zainteresowana tym projektem, ale bez garażu. Czy jest możliwość jego zakupu nie uwzględniając garażu? Czy wiążą się z tą zmianą jakieś koszty, jeśli tak to jakie?

Wiesia

+

Twój IP: 54.243.26.210
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×