ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Amoniusz to zgrabny i ustawny projekt domu, z wysuniętym garażem jednostanowiskowym. Na parterze mamy do dyspozycji przestronny salon z kominkiem i wyjściem na taras, jadalnię połączoną dyskretnie z kuchnią, niewielką łazienkę, z którą sąsiaduje klatka schodowa oraz gabinet. Przejscie do części gospodarczej jest bezpośrednio z wiatrołapu, w którym przewidziano miejsce na zabudowane szafy. Strefę nocną na poddaszu stanowią trzy wygodne sypialnie (w tym jedna z osobna garderobą) oraz obszerna łazienka. Doświetlona klatka schodowa nadaje wnętrzu ciepłego klimatu. Jest to dom idealny dla osób ceniących funkcjonalne wnętrza, gdyż pomimo niewielkiej powierzchni autorom projektu udało się dobrze rozplanować pomieszczenia. Projekt Amoniusz to budynek, który powinien zaspokoić potrzeby rodziny 4-5 osobowej i który idealnie będzie współgrać z otoczeniem istniejących już domów, jak i nowopowstających osiedli. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Amoniusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
226 000 zł 172 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
367 000 zł 271 000 zł 251 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
24 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
73 400 zł 54 200 zł 50 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.7 m²
+ Powierzchnia garażu21.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze8.0 m²
Powierzchnia zabudowy128.7 m²
Kubatura netto440.5 m³
Powierzchnia dachu161.6 m²
Powierzchnia dachu płaskiego72.1 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.22.80 m
Min. wymiary działki szer.20.00 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-20 09:53

50 minut temu, Gość Tomek napisał: Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich możliwych kosztorysów na e-mail: tominred@gmail.com Dziękuje
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-20 09:01

Dzień dobry, proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich możliwych kosztorysów na e-mail: tominred@gmail.com Dziękuje

Tomek

+

2017-09-02 15:15

prosze o przeslanie kosztorysu na lukasz.caban@gmail.com
witam Kosztorysy dla naszych projektów są odpłatne: 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys tanu wykończonego.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-09-01 20:37

prosze o przeslanie kosztorysu na lukasz.caban@gmail.com

Lukasz

+

2016-10-17 12:43

Projekt domu Amoniusz   Szczegółowy opis projektu domu Amoniusz znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/amoniusz     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×