ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Elegancki projekt domu jednorodzinnego przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Dom o prostej bryle urozmaica balkon na elewacji frontowej, który stanowi obok ciekawego wykończenia rodzaj zadaszenia nad wejściem. Elewacja frontowa zaprojektowana została przy zachowaniu pełnej harmonii. Od początku warto zaznaczyć, że dom ten zaprojektowany został na działki z wjazdem od południa. Pokój dzienny ulokowany został od strony frontowej, tak aby zapewnić maksymalną ilość słońca. Łączy się on płynnie z jadalnią i kuchnią. W centralnej części usytuowany jest kominek, który stanowi doskonały podział wolnej przestrzeni, a dodatkowo z racji swojego położenia stanowi dodatkowe źródło ogrzewania. Pokój na dole z bezpośrednim wyjściem na ogród stanowi praktyczne miejsce na gabinet bądź pokój gościnny. Z hallu jest wejście do niewielkiej garderoby, a dalej do łazienki. Pomieszczenie gospodarcze (schowek) stanowi łącznik części mieszkalnej z garażem jednostanowiskowym, z którego przechodzi się do kotłowni. Podział w domu został zaaranżowany tak, aby każdy z domowników miał własną przestrzeń. Na poddaszu znajdują się 3 pokoje z dostępem do balkonów, w tym jeden z osobną garderobą , oraz łazienka i pralnia. Dodatkowo nad garażem znajduje się strych, który w miarę rosnących potrzeb rodziny, można zaadaptować na pomieszczenie mieszkalne. Po dokonaniu niewielkich zmian w układzie okien w garażu dom ten można śmiało wybudować w zabudowie bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków z keramzytobetonu lub wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
234 000 zł 180 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
410 000 zł 305 000 zł 279 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
28 000 zł 20 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
82 000 zł 61 000 zł 55 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA131.7 m²
+ Powierzchnia garażu19.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.8 m²
+ Strych12.6 m²
Powierzchnia zabudowy129.3 m²
Kubatura netto550.7 m³
Powierzchnia dachu230.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.90 m
Min. wymiary działki szer.21.50 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-24 08:22

3 godziny temu, Gość Wojciech napisał: Witam. Czy można prosić o przesłanie wymiarów pomieszczeń? w.molga@wp.pl 
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-10-24 04:28

Witam. Czy można prosić o przesłanie wymiarów pomieszczeń? w.molga@wp.pl

Wojciech

+

2018-01-10 08:39

Witam. Można prosić o przesłanie wymiarów pomieszczeń. Pozdrawiam Ania a.prusko1985@interia.pl
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-01-09 15:41

Witam. Można prosić o przesłanie wymiarów pomieszczeń. Pozdrawiam Ania a.prusko1985@interia.pl

Ania

+

2017-11-29 09:39

Witam, Czy można prosić o przesłanie kosztorysu na adres email: anianaz@tlen.pl Pozdrawiam
Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Kosztorysy do projektów dostępne są odpłatnie: https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×