Rzuty

Tuliusz IX
Rzut parter
Tuliusz IX
Rzut poddasze
Tuliusz IX
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz IX
Elewacja przód
Tuliusz IX
Elewacja boczna
Tuliusz IX
Elewacja boczna
Tuliusz IX
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tuliusz IX to dom z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, zaprojektowany w klasycznym stylu. Prosta bryła, przekryta dwuspadowym dachem prezentuje się niezwykle elegancko i subtelnie. Jasnoszara stolarka idealnie harmonizuje z dekoracyjnym tynkiem i ciemną dachówką. Całość wizerunku ocieplona została naturalnymi, drewnianymi tarasami. Funkcje wewnętrzne zostały rozdzielone na dwie kondygnacje. Parter to strefa dzienna. Pięknie doświetlony salon połączony jest z jadalnią. Kuchnia jest częściowo oddzielona, co przypadnie do gustu tym osobom, które nie lubią w pełni otwartych przestrzeni. Ustronnie położony gabinet ma bezpośrednie wyjście na taras. Całości dopełnia łazienka w hallu oraz garderoba przy wiatrołapie. Na poddaszu architekci zaplanowali strefę prywatną domowników. Trzy wygodne sypialnie (jedna z osobną garderobą), duża łazienka oraz pralnia swobodnie spełnią potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Dostępny z półpiętra strych można - w ramach adaptacji - przystosować do funkcji mieszkalnych zaaranżować tam pokój hobby lub atrakcyjny moduł dla rodziców z prywatną garderobą i łazienką. Projekt dostępny w tradycyjnej stylistyce - Tuliusz, Tuliusz II oraz Tuliusz III, Tuliusz IV i Tulisz V, w nowoczesnej odsłonie Tulio Nowy, oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń na poddaszu: Tuliusz VI i Tuliusz VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Tuliusz

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

293 000 zł 260 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

501 000 zł 443 000 zł 434 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

36 000 zł 32 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.