ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Telimena IV to dom z użytkowym poddaszem, który z pewnością wyróżni się na tle innych domów jednorodzinnych. Zestawienie bieli z grafitem i naturalnym brązem daje wrażenie nie mijającej klasyki. Taras ogrodowy urozmaica elewację frontową nadając jej osobliwego charakteru. Uwagę przykuwają duże przeszklenia. Cecha charakterystyczną tego projektu jest umiejscowienie salonu od strony frontowej domu, co sprawia że dom ten idealnie nada się na działki z wjazdem od południa. Na parterze - obok znakomicie zaaranżowanej strefy dziennej z dwustronnym kominkiem, który nie tylko uzupełnia wystrój wnętrza, ale również może pełnić rolę grilla, znajdują się schowek, toaleta, oraz garaż z przejściem do kotłowni. Olbrzymim plusem jest wydzielenie miejsca w hallu i wiatrołapie na duże, zabudowane szafy. Na poddaszu zaprojektowane są trzy pokoje, przestronna łazienka i wspólna garderoba. Projekt tego wyjątkowego domu z poddaszem dostępny jest w wersjach z pokojem dziennym od strony ogrodowej: o mniejszej powierzchni użytkowej - Telimena, oraz większej: Telimena II 1G, Telimena II 2G oraz Telimena III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
166 000 zł 140 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
336 000 zł 244 000 zł 233 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
13 000 zł 9 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
67 200 zł 48 800 zł 46 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA119.8 m²
+ Powierzchnia garażu21.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze8.1 m²
Powierzchnia zabudowy123.9 m²
Kubatura netto442.4 m³
Powierzchnia dachu202.1 m²
Powierzchnia dachu płaskiego2.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.19.40 m
Min. wymiary działki szer.20.40 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-24 09:45

14 godzin temu, Gość Adrian napisał: Czy istnieje możliwość zawarcia w tym projekcie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i ogrzewać dom oraz c.w.u pompą ciepła zamiast piecem? 
Dzień dobry, można dokupić projekt wentylacji mechanicznej w cenie 615 zł + koszt wysyłki, natomiast takie zmiany jak zastosowanie pompy ciepła należałoby zmienić na etapie adaptacji projektu. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-23 18:58

Czy istnieje możliwość zawarcia w tym projekcie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i ogrzewać dom oraz c.w.u pompą ciepła zamiast piecem? 

Adrian

+

2018-10-01 07:31

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!  

Dobre Domy

+

2018-09-28 18:17

Witam, bardzo proszę o przesłanie dodatkowych bezpłatnych materiałów wraz z kosztorysem do projektu Telimena IV na adres: KATERINE246@WP.PL

Katarzyna Kot

+

2018-05-24 06:48

Witam. Proszę o rzuty parteru i piętra na : inka43@o2.pl Czy istnieje możliwość zaprojektowania Telimeny IV z bloczków słomianych i gliny? A także wykorzystania powierzchni garażowej na pokój.? Czyli byłby to zupełnie innowacyjny projekt. Pozdrawiam Halina
Witam   Materiały oraz odpowiedź prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×