Rzuty

Rina
Rzut parter
Rina
Rzut piętro
Rina
Rzut działki

Elewacje

Rina
Elewacja przód
Rina
Elewacja boczna
Rina
Elewacja boczna
Rina
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Rina to komfortowy, piętrowy dom z jednostanowiskowym garażem. Bryła budynku oparta została na planie zbliżonym do kwadratu. Sam dom zaprojektowany został jako klasyczna miejska willa. Nieduży wiatrołap prowadzi do hallu, a dalej do otwartej strefy dziennej. Ustawny salon doświetlony jest przesuwnym oknem balkonowym, prowadzącym na zadaszony taras. W jadalni zmieści się duży stół, przy którym miło spędzi czas niejedna rodzina. W pobliżu części komunikacyjnej zaprojektowano niewielką łazienkę, gabinet z wyjściem na taras, oraz schody na piętro. Na drugim poziomie architekci umieścili strefę prywatną domowników. Trzy duże pokoje, łazienka, pralnia oraz wygodny moduł dla rodziców, z własną łazienką i garderobą, spełni oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Warto podkreślić, że z sypialni rodziców jest wyjście na duży taras.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 267 000 zł 212 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 504 000 zł 399 000 zł 379 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.