Rzuty

Pola
Rzut parter
Pola
Rzut piętro
Pola
Rzut działki

Elewacje

Pola
Elewacja przód
Pola
Elewacja boczna
Pola
Elewacja boczna
Pola
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Pola to nowoczesna rezydencja z płaskim dachem. Od strony ogrodowej zachwycają szerokie przeszklenia i duży taras, zaprojektowany tak, aby zapewnić maksimum prywatności podczas wypoczynku. Parter domu to przede wszystkim przestronna strefa dzienna. Szerokie okna tarasowe w salonie pozwolą cieszyć oczy widokiem ogrodu. Spora powierzchnia umożliwi wstawienie dużego kompletu wypoczynkowego, zachęcającego do wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinny i przyjaciół. Dwustronny kominek oddziela wizualnie salon od jadalni. Przestronna kuchnia posiada dużą wyspę oraz bezpośrednie wyjście na niewielki taras, co przy tak dużym domu z pewnością będzie stanowić ułatwienie w komunikacji. Pojemna spiżarnia stanowi jednocześnie dodatkowy łącznik pomiędzy garażem a częścią mieszkalną domu, co ułatwi wnoszenie zakupów. Z hallu jest wejście do toalety oraz niewielkiej pralni. W prawym skrzydle architekci zaprojektowali komfortowy gabinet z wyjściem na taras oraz pokój rekreacyjny z osobną łazienką i sauną. Miejsce to doskonale sprawdzi się jako prywatna siłownia lub jako pokój dla Seniora. Zlokalizowane w centrum domu schody prowadzą na piętro, które w całości stanowi strefę prywatną domowników. Uwagę zwraca piękny moduł dla rodziców, gdzie znajduje się duża, pięknie przeszklona sypialnia z kominkiem, spora garderoba oraz łazienka z wyjściem na prywatny taras. W pozostałej części pietra zaplanowano wspólną łazienkę, trzy przestronne, ustawne pokoje oraz taras. Uzupełnieniem całości funkcji w tym domu jest dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących dom Pola

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.