ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Piwonia to uroczy dom jednorodzinny o idealnie wyważonej powierzchni użytkowej. Jest to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, które w ramach adaptacji można przekształcić w dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób planujących rozszerzenie funkcji mieszkalnych w przyszłości. Na parterze zaprojektowano wszystko, co jest niezbędne do wygodnego życia dla 4-osobowej rodziny. Trzy sypialnie i duża łazienka to strefa prywatna domowników. Pokoje są bardzo ustawne i jasne. W strefie dziennej salon przenika się przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią. Uzupełnieniem są spiżarnia, mała łazienka oraz kotłownia z przejściem do garażu. Warto zwrócić uwagę na pustkę nad salonem. Nieużytkowy strych można przekształcić w piękną antresolę i dodatkową sypialnię.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
316 000 zł 251 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
518 000 zł 403 000 zł 376 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
30 000 zł 23 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
103 600 zł 80 600 zł 75 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA119.5 m²
+ Powierzchnia garażu32.3 m²
+ Strych30.3 m²
Powierzchnia zabudowy213.9 m²
Kubatura netto608.2 m³
Powierzchnia dachu326.9 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.2 m
Min. wymiary działki dł.27.24 m
Min. wymiary działki szer.22.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 648 zł 2 898 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-03 06:36

9 godzin temu, Gość Witold napisał: Dzień dobry . Proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów projektu Piwonia na adres mejerwitold@interia.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-02 20:38

Dzień dobry . Proszę o przesłanie bezpłatnych materiałów projektu Piwonia na adres mejerwitold@interia.pl

Witold

+

2019-05-31 13:53

3 godziny temu, domkorzenna napisał: Dzień dobry poproszę o szczegółowe informacje na temat tego projektu i dostępne darmowe wyceny. domkorzenna@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-31 10:24

Dzień dobry poproszę o szczegółowe informacje na temat tego projektu i dostępne darmowe wyceny. domkorzenna@gmail.com

domkorzenna

+

2019-05-30 15:29

10 godzin temu, Gość Mirek napisał: Dzień dobry, proszę o wysłanie bezpłatnych materiałów na Huzar73@interia.pl Czy kwotę STAN WYKOŃCZONY = 518000 zawiera kwotę INSTALACJE = 103600zł czy należy doliczyć aby uzyskać szacowany całkowity koszt budowy. To samo dotyczy ELEMENTÓW ZEWNĘTRZNYCH? Pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Do ceny stanu wykończonego należy doliczyć koszt instalacji oraz elementów zewnętrznych. Pozdrawiam. 
Witam Przymierzam się mocno do budowy tego domu, czy na forum jest już ktoś, kto jest w trakcie budowy, albo już po jej ukończeniu? proszę o kontakt np mailowy Z.KESY@WP.PL Może warto założyć jakąś grupę (na FB), gdzie można wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami na temat budowy, wklejać zdjęcia itp. nie znalazłem żadnych zdjęć z realizacji i po realizacji tego projektu o wizualizacji środka już nie wspomnę. pozdrawiam Z

Zbyszek

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×