ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nowoczesny dom jednopiętrowy Penelopa III spełni oczekiwania dość licznej rodziny, ceniącej komfort i wygodę. Ciekawy układ funkcjonalny sprawia, że projekt domu Penelopa III jest atrakcyjną propozycją dla inwestorów skoncentrowanych na budowie domu z jednostanowiskowym garażem. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, przestrzennie połączony z jadalnią, częściowo otwarta kuchnia, łazienka, pokój gościnny oraz dwie sypialnie. Garaż jednostanowiskowy jest dostępny przez pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz dwa duże tarasy.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz okładziną z piaskowca. Pokrycie dachu – gont bitumiczny.

Autor

 • Małgorzata Dracz
 • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
247 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
490 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
98 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA160.1 m²
+ Powierzchnia garażu23.7 m²
Powierzchnia zabudowy162.9 m²
Kubatura netto400.3 m³
Powierzchnia dachu185.9 m²
Kąt nachylenia dachu20°
Wysokość budynku7.5 m
Min. wymiary działki dł.27.40 m
Min. wymiary działki szer.19.92 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 648 zł 2 898 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2012-02-23 13:46

Czy jest możliowość zmiany gabarytów domu a dokładniej zmniejszenie parteru o kilka metrów: - przesunięcie górnej sciany (na rysunku górna) o 1 m pokoju dziennego (1/6) do srodka domu, - oraz przesuniecie lewej wspólnej sciany kuchni i jadanli (1/4 i 1/5) równiez o 1 metr do srodka domu? czy jest mozliwe przystosowanie domu do pompy ciepła i rekuperacji. Ile bedzie kosztował projekt po takich zmianiach- jezeli sa one mozliwe? Bardzo prosze o odpowiedź.  
Witam,Istnieje możliwość naniesienia w projekcie interesujących Pana zmian w ramach jego adaptacji. Zaznaczę jednak, że są to poważne zmiany, znacznie ingerujące w konstrukcję i bryłę domu. Zmiany powinien nanieść architekt adaptujący i z nim ustala Pan koszt oraz termin wprowadzenia zmian. Z naszej strony otrzyma Pan bezpłatna zgodę na ich wprowadzenie. Pozdrawiam

Aneta

+

2012-02-23 12:15

Czy jest możliowość zmiany gabarytów domu a dokładniej zmniejszenie parteru o kilka metrów: - przesunięcie górnej sciany (na rysunku górna) o 1 m pokoju dziennego (1/6) do srodka domu, - oraz przesuniecie lewej wspólnej sciany kuchni i jadanli (1/4 i 1/5) równiez o 1 metr do srodka domu? czy jest mozliwe przystosowanie domu do pompy ciepła i rekuperacji. Ile bedzie kosztował projekt po takich zmianiach- jezeli sa one mozliwe? Bardzo prosze o odpowiedź.

Mariusz

+

2012-02-23 12:13

piekny jest ten projekt

ksawer

+

2012-02-23 12:08

Czy jest możliowość zmiany gabarytów domu a dokładniej zmniejszenie parteru o kilka metrów:- przesunięcie górnej sciany (na rysunku górna) o 1 m pokoju dziennego (1/6) do srodka domu,- oraz przesuniecie lewej wspólnej sciany kuchni i jadanli (1/4 i 1/5) równiez o 1 metr do srodka domu? czy jest mozliwe przystosowanie domu do pompy ciepła i rekuperacji. Ile bedzie kosztował projekt po takich zmianiach- jezeli sa one mozliwe?Bardzo prosze o odpowiedź.

Mariusz

+

2011-12-31 14:48

TEN DOM JEST PRZEPIEKNY NAJLEPSZY JAKI WIDZIAŁEM , CZY KTOŚ MOŻE JUŻ GO WYBUDOWAŁ, W OKOLICY GDYNI ?

STEFEK

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×