Rzuty

Penelopa I
Rzut parter
Penelopa I
Rzut piętro
Penelopa I
Rzut działki

Elewacje

Penelopa I
Elewacja przód
Penelopa I
Elewacja boczna
Penelopa I
Elewacja boczna
Penelopa I
Elewacja tył

Przekroje

Penelopa I
Przekroje

Opis

Projekt domu Penelopa I jest ciekawym przykładem nowoczesnej architektury, łączącym w jedno walory estetyczne i funkcjonalne. Ciekawy układ funkcjonalny, zaproponowany w projekcie Penelopa I, jest realnie dostosowany do potrzeb rodziny 4-6-osobowej. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, przestrzennie połączony z jadalnią, częściowo otwarta kuchnia, łazienka oraz dwie sypialnie. Jednostanowiskowy garaż jest dostępny poprzez pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdują się dwa pokoje, łazienka oraz duży taras. Projekt dostępny w wersji z dwoma tarasami - Penelopa II oraz z dodatkową sypialnią na piętrze - Penelopa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop nad parterem i piętrem - płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz okładziną z piaskowca. Pokrycie dachu – gont bitumiczny.

Autor

Małgorzata Dracz
Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 240 000 zł 172 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 425 000 zł 295 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne 19 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.